N, 30.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad

Jaanus Piirsalu
, reporter
Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Primorski krai valimisametnikud suursündmuseks valmistumas. Ümbrikust väljuvad hääletussedelid.
Primorski krai valimisametnikud suursündmuseks valmistumas. Ümbrikust väljuvad hääletussedelid. Foto: ITAR-TASS/ScanPix

Venemaa parlamendi valimistest on Krimmi sündmuste mõjul ja oma ettemääratuse tõttu saanud niivõrd igav ettevõtmine, et suuremad parteid ei viitsinud isegi korralikku kampaaniat teha. Langenud elatustase põhjustab küll järjest rohkem rahulolematust, kuid ootuspäraselt on Kreml suutnud vältida selle ülekasvamist poliitiliseks protestiks.

Pärast Krimmi ühendamist Venemaaga juba ligi kaks ja pool aastat tagasi asusid kõik neli praeguse riigiduuma parteid üksmeelselt president Vladimir Putini selja taha. Sellega andsid erakonnad täiesti ühemõttelise signaali: nad kõik on nüüd sisuliselt võimuparteid.

«Kui hääletad kommunistliku partei, Liberaaldemokraatliku Partei (LDPR) või Õiglase Venemaa eest (ametlikult moodustavad need kolm parteid Vene riigiduumas opositsiooni Ühtsele Venemaale – J. P.), siis sa ei hääleta isegi mitte 50 halli varjundi eest, vaid kõigest mõne varjundi eest ühe ja sama poliitilise režiimi sees,» lausus Moskva Carnegie Keskuse juhtivaid analüütikuid Andrei Kolesnikov.

Märksõnad
Tagasi üles