Sisukord
Arvamus
Postimees
16.09.2016
Eesti Mälumäng Toll tabas piiril Eesti narkopolitsei «ükssarviku» Horoskoop Dilbert Male Palju õnne «Ristiisa» kõrvaldamine oli lihtne (4) Tagakülg Ökomäss keskendub merele ja Patareile Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust (7) Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Perearstisüsteemi mainet rikub arstide ajanappus Valitsus otsustas eripensionid kaotada (4) Eesti Post lubab, et laupäevalehtede kojuvedu ei kao Kadriorus sai taas nautida valgusmängu Majandus Majanduskasv aeglustub, aga muidu on kõik hästi (4) Praamikuningas Leedo üritab riigile lombakat hobust tagasi müüa (2) Välismaa Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad Välismaa lühiuudised Arvamus Henrik Roonemaa: järelehüüe kõrvaklapipesale (5) John Stuttard: kaks kuud hiljem – Suurbritannia ja Euroopa Liit pärast Brexitit Päeva karikatuur Rein Veidemann: kohtume teatris! Juhtkiri: meil on vaja rääkida, Euroopa (6) Postimees 1928. aastal: kriitiliselt meie rahvasaadikutest Scott Abel: «Haige Hillary» annab Trumpile võimaluse (1) Kultuur Kõikide mälumängude isa juubel Tanel Veenre sünge ja helge tahe Sport Spordi lühiuudised Selge ja samal ajal segane: Eesti vajab EMile pääsemiseks Poola üle suurt võitu Suur kuuik ja kaks kodutut musta hobust Vene häkkerid kiskusid lahti vana haava (6) Kole mäng vormus valusaks déjà vu'ks Tallinn Ökomäss keskendub merele ja Patareile Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Tarbija Võrumaa täis väge, võimu ja hüva toitu Tartu Naine pääses üle noatera raskest haigusest Eesti püha lipp jõudis uude koju Avangardi aabitsale järgneb seksiajastu Suur korvpall jõuab homme Tartusse Mehaanikud annavad kätele valu Loodusmaja pakub mahla ja avab puidust ksülofoni Tartus tuleb kõigi kooriliikidega uhke juubelilaulupidu Tartu valis valijamehed kindlalt (1) Ülikooli muuseumis tuli esitlusele imetlusväärne kahekordne kingitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Veidemann: kohtume teatris!

2 min lugemist
Rein Veidemann. FOTO: Sander Ilvest

Loodan, et kellelgi ei jäänud märkamata üleeilses Postimehes ära toodud uus Eesti rekord: teatrikülastajate arv ületas mullu 1,1 miljoni piiri, ligi sada tuhat enam kui 2014. aastal. Niisiis ei kuulu me Euroopa tippude hulka mitte ainult PISA testide tulemustega, vaid ka osalemisega vähemalt ühes kultuurivaldkonnas.

Tellijale Tellijale

Paar aastat tagasi läbi viidud uuring «Mina. Maailm. Meedia» sedastabki, et Eesti on üldise kultuuriaktiivsuse indeksi järgi Euroopas 4. kohal. Ehk siis juba viie rikkama riigi hulgas, kui siinkohal parafraseerida Andrus Ansipi kümnenditagust lubadust aastaks 2021! Tõsi, see puudutas üldist elatustaset. Rikaste riikidega võrreldes pole me selles osas jõudnud veel poolelegi teele. Samas, «tuleb välja, et koos Põhjamaadega oleme Euroopas ühe suurima kultuurihuviga rahvas,» kommenteerib saavutust uuringu üks läbiviijatest professor Marju Lauristin.

Eesti Teatriagentuuri statistika toob esile muidki näitajaid, mis annavad põhjust rääkida eestlastest kui kirglikust teatrirahvast. Vaatajaid jagub nii repertuaari- kui ka projektiteatritele, nii meelelahutusetendustele (operett ja muusikal) kui ka tõsistele tükkidele.

15.09.2016 17.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto