Sisukord
Eesti
Tänane leht
16.09.2016
Eesti Mälumäng Toll tabas piiril Eesti narkopolitsei «ükssarviku» Horoskoop Dilbert Male Palju õnne «Ristiisa» kõrvaldamine oli lihtne (4) Tagakülg Ökomäss keskendub merele ja Patareile Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust (7) Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Perearstisüsteemi mainet rikub arstide ajanappus Valitsus otsustas eripensionid kaotada (4) Eesti Post lubab, et laupäevalehtede kojuvedu ei kao Kadriorus sai taas nautida valgusmängu Majandus Majanduskasv aeglustub, aga muidu on kõik hästi (4) Praamikuningas Leedo üritab riigile lombakat hobust tagasi müüa (2) Välismaa Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad Välismaa lühiuudised Arvamus Henrik Roonemaa: järelehüüe kõrvaklapipesale (5) John Stuttard: kaks kuud hiljem – Suurbritannia ja Euroopa Liit pärast Brexitit Päeva karikatuur Rein Veidemann: kohtume teatris! Juhtkiri: meil on vaja rääkida, Euroopa (6) Postimees 1928. aastal: kriitiliselt meie rahvasaadikutest Scott Abel: «Haige Hillary» annab Trumpile võimaluse (1) Kultuur Kõikide mälumängude isa juubel Tanel Veenre sünge ja helge tahe Sport Spordi lühiuudised Selge ja samal ajal segane: Eesti vajab EMile pääsemiseks Poola üle suurt võitu Suur kuuik ja kaks kodutut musta hobust Vene häkkerid kiskusid lahti vana haava (6) Kole mäng vormus valusaks déjà vu'ks Tallinn Ökomäss keskendub merele ja Patareile Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Tarbija Võrumaa täis väge, võimu ja hüva toitu Tartu Naine pääses üle noatera raskest haigusest Eesti püha lipp jõudis uude koju Avangardi aabitsale järgneb seksiajastu Suur korvpall jõuab homme Tartusse Mehaanikud annavad kätele valu Loodusmaja pakub mahla ja avab puidust ksülofoni Tartus tuleb kõigi kooriliikidega uhke juubelilaulupidu Tartu valis valijamehed kindlalt (1) Ülikooli muuseumis tuli esitlusele imetlusväärne kahekordne kingitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toll tabas piiril Eesti narkopolitsei «ükssarviku»

4 min lugemist
Kohtuasja oluliseks tõendiks on skeem, mis leiti narkomuula Aleksei Krutikov juurest. Sekke all paremas nurgas olev kriipsujuku aitas tõestada, et paberileht on rebitud välja Suleiman Dungurovi märkmikust. FOTO: Erik Prozes / Postimees

Mütoloogias on ükssarvikud puhtuse ja hiilguse sümbolid, kelle olemasolust on räägitud legende, aga keda keegi päriselt kunagi näinud pole. Vedel fentanüül puhtal kujul pole hiilguse sümbol – pigem viletsuse ja allakäiguspiraali tunnus, kuid müüt, mis sellest on loodud, meenutab paljuski ükssarvikut. Selle aasta alguses nuusutas Narva piiripunktis narkokoer «üles» just selle aine, millest vedelal kujul on varem leitud vaid jälgi.

Tellijale Tellijale

Kättesaadud 3-metüülfentanüül ehk «valge pärslane» on tavalisest fentanüülist ehk «valgest hiinlasest» veel 16 korda kangem. Puhtal kujul ei olegi võimalik seda ühelgi käepärasel moel tarvitada. Loomulikult võiks ju laboritingimustes sellise meetodi leida, kuid igapäevatarvitamises on see sisuliselt võimatu.

Aastaid on räägitud, et puhas fentanüül tuleb Eestisse vedelal kujul Venemaalt. Kust, kuidas ja kelle kaudu, ei ole aga teada, sest vaid korra on Eestis leitud ühe kriminaalasja raames pudelitelt 3-metüülfentanüüli ehk vedela, lahjendamata fentanüüli jälgi.

Aine jälgi leiti 2009. aasta suvel Andrei Kajalinilt. Tema oli toona tarneahelas «keemiku» rollis, kes muutis ülikange aine kontsentratsiooni turule sobivaks. Kui aine lahjendaja oma töös eksib, järgnevad kohe üledoosid.

15.09.2016 17.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto