Sisukord
Arter
Tänane leht
17.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Talve ajas kulutades näpuga järge (5) Veskimetsas aimub sügist Teleajakirjanik Aarne Rannamäe saadeti viimsele teele Eesti lühiuudised Loetud hääled (15) Majandus Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm Trump tõotas USA-le neljaprotsendilist majanduskasvu USA võimud esitasid Deutsche Bankile hiigelnõude Majanduse lühiuudised Välismaa Sõjast räsitud Süürias sagenevad polügaamia ja lahutused Jaapani memmed vihuvad ergutustantsu Ebaveenev Juncker (2) Kirgiisi isamaaline film tsensuuri all Brexiti-jahmatus pole veel lahtunud Arvamus Kristina Herodes: tagarääkimine ja esindusrääkimine (1) Presidendi tegija (11) Maire Raadik: rööprähklus Rõõmu otsija Allilm luubi all Päeva karikatuur: vananaistesuvi ja valijameestesügis Juhtkiri: Kallas ja Jõks või Reps, Kaljurand ja Helme (6) Postimees 1935. aastal: metsik veretöö – palvevennast sai ematapja Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Tehke see kohe teleseriaaliks! Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Muutunud ingel Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Drexciya professor on tsüklis Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti parimad disainerid välja selgitatud Sport Järgmiste olümpiamängude ülekannete eest küsitakse kosmilist raha Spordi lühiuudised Creţul on kodumaaga seoses segased tunded ja suhted Henry Sildaru heitlus meestega ning eestlane MK-sarjas Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole (1) Erinev saal, suur ootus AK Õnnelik õnnetus Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Muutunud ingel Artemi Troitski: ees ootavad hübriidvalimised (2) Drexciya professor on tsüklis Reformierakonnas on saunapidu. Eesti parimad disainerid välja selgitatud Viimane veerg Euroopa on hädas õuntega Urve Eslas: Kriisid, mille lähenemist keeldusime nägemast (20) Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Kuhu edasi, Euroopa? 28 karikatuuri pärast Brexitit (2) Maire Raadik: rööprähklus Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Arter Kristi Kallas: ei tohi olla kuri (11) Hirm ennast lolliks teha Küpses eas vankumatult sadulas Masinate kirjutatud maffiafilm Miski pole võimatu Kyiv – midagi enamat kui kotlet (9) Pärl pärapõrgus Tähelepanu! Tõeline kontsa-sügis on alanud! Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must (2) Sügiseihalejad Kus on Eesti poliitmärtrid? (6) Keemia ja füüsika majandavad köögis Ehtne Peipsi sibul Bussijuhi zen Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole «Teetööd ja ärge muretsege, see peab olema armastus» Mootorrattaga voodis... no ei harju ära! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole

5 min lugemist
Julia Aug neljapäeval enne «Õpilase» esilinastust kino Sõprus ees. Eestisse naaseb Aug juba 15. oktoobril, et osaleda «Seltsimees lapse» võtetel. FOTO: Liis Treimann

Pärast seda, kui Quentin Tarantino Eesti juurtega Vene näitlejannat Julia Augi ühes intervjuus kiitis, algas Augi tähelend. Tänavu jõuab ekraanile lausa viis tema osalusel vändatud mängufilmi, neist üks – «Õpilane» – esilinastus sel nädalal meilgi.

Tellijale Tellijale

Moskvas elav Julia Aug on 46-aastane näitlejanna, kes enda sõnul taob rauda, kuni see on kuum – ühelt võttelt teisele, ühest linnast ja riigist teise. Ta ei ütle ära ka muusikavideote lavastamisest ning mitmel järjestikusel kuul tulevad tema käe all lavale etendused Venemaa linnades. «Mulle meeldib, et mul on nii palju eripalgelist, huvitavat ja kvaliteetset tööd. Ja kuni seda jagub, olen nõus ühest kohast teise ja isegi mandrite vahet pendeldama,» ütleb Aug.

Tema isa Artur oli eestlasest tuumafüüsik, kes enda emaga – viimane jõudis oma eluajal Juliale isegi Muhu mustrite tikkimist õpetada – Siberisse asumisele saadeti. Sealt 1958. aastal naasnuna keelati neil aga Eestisse tulla ning sunniti elama Minskis. Seal tutvus Artur ka oma tulevase naise Jevgeniaga, kuid Julia tuli ilmale hoopis Leningradis. Põhjus oli proosaline – pere elas tollal Narvas, ema sünnitas tütre 40-aastasena, sünnitus kujunes raskeks ning Neevalinnas – mis asub Narvale lähemal kui Tallinn – anti paremat arstiabi.

16.09.2016 19.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto