Sisukord
Sport
Tänane leht
16.09.2016
Eesti Mälumäng Toll tabas piiril Eesti narkopolitsei «ükssarviku» Horoskoop Dilbert Male Palju õnne «Ristiisa» kõrvaldamine oli lihtne (4) Tagakülg Ökomäss keskendub merele ja Patareile Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust (7) Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Perearstisüsteemi mainet rikub arstide ajanappus Valitsus otsustas eripensionid kaotada (4) Eesti Post lubab, et laupäevalehtede kojuvedu ei kao Kadriorus sai taas nautida valgusmängu Majandus Majanduskasv aeglustub, aga muidu on kõik hästi (4) Praamikuningas Leedo üritab riigile lombakat hobust tagasi müüa (2) Välismaa Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad Välismaa lühiuudised Arvamus Henrik Roonemaa: järelehüüe kõrvaklapipesale (5) John Stuttard: kaks kuud hiljem – Suurbritannia ja Euroopa Liit pärast Brexitit Päeva karikatuur Rein Veidemann: kohtume teatris! Juhtkiri: meil on vaja rääkida, Euroopa (6) Postimees 1928. aastal: kriitiliselt meie rahvasaadikutest Scott Abel: «Haige Hillary» annab Trumpile võimaluse (1) Kultuur Kõikide mälumängude isa juubel Tanel Veenre sünge ja helge tahe Sport Spordi lühiuudised Selge ja samal ajal segane: Eesti vajab EMile pääsemiseks Poola üle suurt võitu Suur kuuik ja kaks kodutut musta hobust Vene häkkerid kiskusid lahti vana haava (6) Kole mäng vormus valusaks déjà vu'ks Tallinn Ökomäss keskendub merele ja Patareile Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Tarbija Võrumaa täis väge, võimu ja hüva toitu Tartu Naine pääses üle noatera raskest haigusest Eesti püha lipp jõudis uude koju Avangardi aabitsale järgneb seksiajastu Suur korvpall jõuab homme Tartusse Mehaanikud annavad kätele valu Loodusmaja pakub mahla ja avab puidust ksülofoni Tartus tuleb kõigi kooriliikidega uhke juubelilaulupidu Tartu valis valijamehed kindlalt (1) Ülikooli muuseumis tuli esitlusele imetlusväärne kahekordne kingitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vene häkkerid kiskusid lahti vana haava

3 min lugemist
Tenniseõed Serena (paremal) ja Venus Williams tarvitavad tervisehädade leevendamiseks keelatud aineid, aga kuna neil on eriluba, siis ei nähta selles probleemi. FOTO: AFP/SCANPIX

Vene häkkerite paljastused, et kümned tippsportlased kasutavad keelatud aineid eriloa alusel, on tekitanud spordimaailmas kaks leeri. Suurem osa süüdistab salajasi isikuandmeid levitanud häkkereid, aga venelased on endiselt Rio olümpia sanktsioonide pärast pahased ning nimetavad läänemaailma ässasid petisteks.

Tellijale Tellijale

Maailma Antidopinguagentuuri (WADA) serveritesse sisse häkkinud küberspioonid on teiste hulgas avaldanud USA tenniseõdede Serena ja Venus Williamsi, Briti ratturite Chris Froome’i ja Bradley Wigginsi ning Saksamaa kettaheitja Robert Hartingu terviseandmed. Näiteks Serena Williamsil on probleemide leevendamiseks luba kasutada tugevatoimelisi valuvaigisteid oksükodooni ja hüdromorfooni. Mõlemad on muidu keelatud ainete nimekirjas. Kokku on häkkerid esile toonud 25 sportlase andmed.

Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port nõustus, et tegu on kangete rohtudega, aga ravi eesmärgil lubatud erandite süsteem (lühidalt TUE) on kasutusel olnud juba pikka aega. «Jah, osa neist on tugeva toimega, aga samas on regulatsioon üsna selge: nad ei tohi töövõimet parandada, vaid ainult haiguslikku seisundit leevendada. Kõik on paberil kirjas, kas neid aineid tohib kasutada võistluste ajal või ainult võistlusväliselt, mis koguses jne. See pole ametlik dopingukasutamine,» kinnitas Port.

15.09.2016 17.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto