N, 1.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust

Nils Niitra
, reporter
Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
Tartu valla põllumehel Kalmer Loosil on vedanud, sest pojal Sanderil (roolis) on CE-kategooria juhiluba. Kust oleks tal muidu sellise loaga töötajat võtta, kes kombaini päeva läbi eskordiks.
Tartu valla põllumehel Kalmer Loosil on vedanud, sest pojal Sanderil (roolis) on CE-kategooria juhiluba. Kust oleks tal muidu sellise loaga töötajat võtta, kes kombaini päeva läbi eskordiks. Foto: Margus Ansu

Segasevõitu määrus nõuab, et farmer peab võtma ühelt põllult teisele sõitva kombaini ette vilkuri ja piraka hoiatussildiga sõiduauto, mille roolijal on autorongi juhtimise õigus. Kui saateautot pole, teeb politsei trahvi.

Määruses käsitletakse üle 3,5 meetri laiust kombaini ja traktorit liikluses eriveosena, nagu hiiglaslike betoonelementide või laevade vedu öisel maanteel. Selline kord on kehtinud juba 2001. aastast, aga politsei teeb innukalt trahvi alles viimastel aastatel.

Farmerid küsivad, kas kombaini ees sõitev saateauto teeb liikluse turvalisemaks või hoopis vastupidi. Nende kogemus ütleb kindlalt üht: saateauto tekitab liiklusohtlikke olukordi.

Tagasi üles