Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
16.09.2016
Eesti Mälumäng Toll tabas piiril Eesti narkopolitsei «ükssarviku» Horoskoop Dilbert Male Palju õnne «Ristiisa» kõrvaldamine oli lihtne (4) Tagakülg Ökomäss keskendub merele ja Patareile Põllumehed kiruvad absurdihõngulist määrust (7) Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Perearstisüsteemi mainet rikub arstide ajanappus Valitsus otsustas eripensionid kaotada (4) Eesti Post lubab, et laupäevalehtede kojuvedu ei kao Kadriorus sai taas nautida valgusmängu Majandus Majanduskasv aeglustub, aga muidu on kõik hästi (4) Praamikuningas Leedo üritab riigile lombakat hobust tagasi müüa (2) Välismaa Venemaa valimised tulevad läbi aegade igavaimad Välismaa lühiuudised Arvamus Henrik Roonemaa: järelehüüe kõrvaklapipesale (5) John Stuttard: kaks kuud hiljem – Suurbritannia ja Euroopa Liit pärast Brexitit Päeva karikatuur Rein Veidemann: kohtume teatris! Juhtkiri: meil on vaja rääkida, Euroopa (6) Postimees 1928. aastal: kriitiliselt meie rahvasaadikutest Scott Abel: «Haige Hillary» annab Trumpile võimaluse (1) Kultuur Kõikide mälumängude isa juubel Tanel Veenre sünge ja helge tahe Sport Spordi lühiuudised Selge ja samal ajal segane: Eesti vajab EMile pääsemiseks Poola üle suurt võitu Suur kuuik ja kaks kodutut musta hobust Vene häkkerid kiskusid lahti vana haava (6) Kole mäng vormus valusaks déjà vu'ks Tallinn Ökomäss keskendub merele ja Patareile Pirita TOPi alale ehitatakse paarsada kallist korterit Tarbija Võrumaa täis väge, võimu ja hüva toitu Tartu Naine pääses üle noatera raskest haigusest Eesti püha lipp jõudis uude koju Avangardi aabitsale järgneb seksiajastu Suur korvpall jõuab homme Tartusse Mehaanikud annavad kätele valu Loodusmaja pakub mahla ja avab puidust ksülofoni Tartus tuleb kõigi kooriliikidega uhke juubelilaulupidu Tartu valis valijamehed kindlalt (1) Ülikooli muuseumis tuli esitlusele imetlusväärne kahekordne kingitus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Loodusmaja pakub mahla ja avab puidust ksülofoni

1 min lugemist
Kuigi puidust ksülofoni avamine on ametlikult laupäeval, said seitsmeaastased kaksikud Jette Marii (vasakul) ja Jonne Bel Jahhu sellega tutvuda juba neljapäeva pärastlõunal. FOTO: Margus Ansu

Laupäeval kutsub Tartu loodusmaja Euroopa koostöö päeva raames kõiki oma pargialale suurele sügisesele perepäevale. Seal avatakse ka uus atraktsioon, milleks on kahe ja poole meetri laiune puidust ksülofon.

Tellijale Tellijale

Ksülofoni meenutava atraktsiooni teeb eriliseks see, et puitklotsid on valmistatud erinevatest Eesti puudest – tammest, männist, haavast ja saarest. Loodusmaja direktori Signe Söömeri sõnul on atraktsiooni eesmärk juhtida tähelepanu meeltele. Lisaks sellele, et nuiaga klotse puudutades saab kuulata erinevate puude heli, saab aimu nende tekstuurist ja võrrelda nende raskust.

«Meie pargi üks mõte on, et lapsel oleks tore, aga samuti, et ta hakkaks rohkem kuulama, märkama ja vaatama,» ütles Söömer.

15.09.2016 17.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto