Sisukord
Sport
Tänane leht
17.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Talve ajas kulutades näpuga järge (5) Veskimetsas aimub sügist Teleajakirjanik Aarne Rannamäe saadeti viimsele teele Eesti lühiuudised Loetud hääled (15) Majandus Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm Trump tõotas USA-le neljaprotsendilist majanduskasvu USA võimud esitasid Deutsche Bankile hiigelnõude Majanduse lühiuudised Välismaa Sõjast räsitud Süürias sagenevad polügaamia ja lahutused Jaapani memmed vihuvad ergutustantsu Ebaveenev Juncker (2) Kirgiisi isamaaline film tsensuuri all Brexiti-jahmatus pole veel lahtunud Arvamus Kristina Herodes: tagarääkimine ja esindusrääkimine (1) Presidendi tegija (11) Maire Raadik: rööprähklus Rõõmu otsija Allilm luubi all Päeva karikatuur: vananaistesuvi ja valijameestesügis Juhtkiri: Kallas ja Jõks või Reps, Kaljurand ja Helme (6) Postimees 1935. aastal: metsik veretöö – palvevennast sai ematapja Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Tehke see kohe teleseriaaliks! Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Muutunud ingel Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Drexciya professor on tsüklis Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti parimad disainerid välja selgitatud Sport Järgmiste olümpiamängude ülekannete eest küsitakse kosmilist raha Spordi lühiuudised Creţul on kodumaaga seoses segased tunded ja suhted Henry Sildaru heitlus meestega ning eestlane MK-sarjas Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole (1) Erinev saal, suur ootus AK Õnnelik õnnetus Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Muutunud ingel Artemi Troitski: ees ootavad hübriidvalimised (2) Drexciya professor on tsüklis Reformierakonnas on saunapidu. Eesti parimad disainerid välja selgitatud Viimane veerg Euroopa on hädas õuntega Urve Eslas: Kriisid, mille lähenemist keeldusime nägemast (20) Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Kuhu edasi, Euroopa? 28 karikatuuri pärast Brexitit (2) Maire Raadik: rööprähklus Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Arter Kristi Kallas: ei tohi olla kuri (11) Hirm ennast lolliks teha Küpses eas vankumatult sadulas Masinate kirjutatud maffiafilm Miski pole võimatu Kyiv – midagi enamat kui kotlet (9) Pärl pärapõrgus Tähelepanu! Tõeline kontsa-sügis on alanud! Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must (2) Sügiseihalejad Kus on Eesti poliitmärtrid? (6) Keemia ja füüsika majandavad köögis Ehtne Peipsi sibul Bussijuhi zen Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole «Teetööd ja ärge muretsege, see peab olema armastus» Mootorrattaga voodis... no ei harju ära! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole

4 min lugemist
Kregor Zirk mõtleb Aura Veekeskusest nagu oma teisest kodust, sest ta on seal harjutanud koguni kümme aastat. FOTO: Margus Ansu

Eelmise aasta septembris Inglismaale Plymouthi kolledžisse õppima ja treenima asunud ujuja Kregor Zirk jätkab sel hooajal koostööd maineka treeneri Jon Ruddi eestvedamisel. Viimane on teinud endale ujumismaailmas hea nime, kuna tema käe all harjutab teiste seas Londoni olümpiavõitjast Leedu imelaps Ruta Meilutye (19) ning Rio olümpial 50 m vabaujumises esimesena medalita jäänud britt Benjamin Proud (21). Eeldused maailma suurimale spordipeole jõudmiseks ning seal hästi esinemiseks on Tartus sündinud tulevikulootusel kahtlemata olemas. Veelgi tähtsamaks tuleb pidada noormehe positiivset meelestatust, mis temast sel teemal rääkides õhkub. 

Tellijale Tellijale

Juuli lõpus võistlushooaja lõpetanud Zirk võitis hooaja põhivõistluselt ehk Ungaris peetud Euroopa juunioride meistrivõistlustelt 50 m liblikujumises pronksmedali, ujudes finaalis isiklikuks rekordiks 24,02. Sama ala poole pikema distantsi finaalis uuendas ta aga rahvusrekordit (52,83), kuid jäi sellest hoolimata esimesena medalita. Pärast tihedat võistlusperioodi naasis rekordimasin kodumaale teenitud puhkusele. «Pool augustit sain puhata ning augusti viimasel nädalal käisin Haapsalus ujumisliidu korraldatud laagris, mis juhatas hooaja sisse,» rääkis Zirk, kes sõitis Inglismaale tagasi juba 6. septembril.

Seejuures ei möödunud päris võistlemata ka augustikuu, sest noormees võttis osa Piirissaare avaveeujumisvõistlusest, kus tal õnnestus napsata 2,5 km pikkusel distantsil ajaga 33.15,6 esikoht. Seejuures eraldi ettevalmistust selleks jõuprooviks ei korraldatud. «Kaks nädalat enne võistlust oli mul selline periood, kus puhkasin täielikult nii vaimselt kui ka füüsiliselt,» tõdes Zirk. «Kuna mul enda koduklubi (Ujumise Spordiklubi) korraldas selle võistluse ning ma polnud varem Piirissaarel käinud, siis nüüd oli hea võimalus,» võttis ta võistluse kokku. 

16.09.2016 19.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto