E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm

Adele Johanson
, reporter
Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sekretäri ja raamatupidamistöö ja tootmise planeerija kogemusega Margot Adra läks Kehtnasse õppima toiduvalmistamist, et tulevikus hakata tegema kompvekke.
Sekretäri ja raamatupidamistöö ja tootmise planeerija kogemusega Margot Adra läks Kehtnasse õppima toiduvalmistamist, et tulevikus hakata tegema kompvekke. Foto: Siim Solman

Elukestvas õppes osaleb üha enam praktikante, kes on oma oskusi lihvima läinud keskeas. Praktika on varem olnud viis, kuidas noore inimese tööle asumine ladusamaks teha. Kooliskäijate vanus aga kasvab iga aastaga ning see tähendab, et ka praktikante on igasuguses vanuses.

Eesti Hariduse Infosüsteemi andmetel oli vanemaid kui 25-aastaseid õppureid kutseõppes eelmisel õppeaastal 7933; võrdluseks: 2007/2008. õppeaastal oli neid 4127. Margot Adra käis 45-aastasena kondiitripraktikal. «Olen terve oma elu teinud arvuti taga tööd: olen õppinud sekretäriks ja raamatupidamist ja olen seitse aastat olnud tootmise planeerija. Tahan teha midagi praktilist, mulle meeldib toidutegemine,» selgitas Kehtna majandus- ja tehnoloogiakoolis õppiv Adra, miks ta tänavu Radisson Blu Hotel Olümpiasse kondiitripraktikale läks.

Peale Olümpia käis ta kätt harjutamas veel restoranis Wicca Laulasmaa spaas ja Catering Service OÜs. Praktika on hea võimalus tööelus uus lehekülg keerata ja uues valdkonnas jalg ukse vahele saada.

Tagasi üles