Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Talve ajas kulutades näpuga järge (5) Veskimetsas aimub sügist Teleajakirjanik Aarne Rannamäe saadeti viimsele teele Eesti lühiuudised Loetud hääled (15) Majandus Keskealisena praktikandiks, et elu oleks nagu komm Trump tõotas USA-le neljaprotsendilist majanduskasvu USA võimud esitasid Deutsche Bankile hiigelnõude Majanduse lühiuudised Välismaa Sõjast räsitud Süürias sagenevad polügaamia ja lahutused Jaapani memmed vihuvad ergutustantsu Ebaveenev Juncker (2) Kirgiisi isamaaline film tsensuuri all Brexiti-jahmatus pole veel lahtunud Arvamus Kristina Herodes: tagarääkimine ja esindusrääkimine (1) Presidendi tegija (11) Maire Raadik: rööprähklus Rõõmu otsija Allilm luubi all Päeva karikatuur: vananaistesuvi ja valijameestesügis Juhtkiri: Kallas ja Jõks või Reps, Kaljurand ja Helme (6) Postimees 1935. aastal: metsik veretöö – palvevennast sai ematapja Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Tehke see kohe teleseriaaliks! Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Muutunud ingel Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Drexciya professor on tsüklis Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti parimad disainerid välja selgitatud Sport Järgmiste olümpiamängude ülekannete eest küsitakse kosmilist raha Spordi lühiuudised Creţul on kodumaaga seoses segased tunded ja suhted Henry Sildaru heitlus meestega ning eestlane MK-sarjas Kindlas kõneviisis Tokyo olümpia poole (1) Erinev saal, suur ootus AK Õnnelik õnnetus Avangardistlik eleegia Nädala plaat. Autoriõhtu lindudega Troopilised rütmid ja tantsivad hipsterid Muutunud ingel Artemi Troitski: ees ootavad hübriidvalimised (2) Drexciya professor on tsüklis Reformierakonnas on saunapidu. Eesti parimad disainerid välja selgitatud Viimane veerg Euroopa on hädas õuntega Urve Eslas: Kriisid, mille lähenemist keeldusime nägemast (20) Mihkel Kunnus: sünnitusmasin ja põllutöömasin. Rahva elujõud suures ja väikses pildis (18) Kuhu edasi, Euroopa? 28 karikatuuri pärast Brexitit (2) Maire Raadik: rööprähklus Aja auk. Nostalgia nostalgias Eesti kultuuri täheatlas: eestlase portree Daniel Coll: Brexit ja massid (1) Arter Kristi Kallas: ei tohi olla kuri (11) Hirm ennast lolliks teha Küpses eas vankumatult sadulas Masinate kirjutatud maffiafilm Miski pole võimatu Kyiv – midagi enamat kui kotlet (9) Pärl pärapõrgus Tähelepanu! Tõeline kontsa-sügis on alanud! Monika Tuvi – Aafrikas valge, Eestis must (2) Sügiseihalejad Kus on Eesti poliitmärtrid? (6) Keemia ja füüsika majandavad köögis Ehtne Peipsi sibul Bussijuhi zen Julia Aug – filmitäheks tänu Tarantinole «Teetööd ja ärge muretsege, see peab olema armastus» Mootorrattaga voodis... no ei harju ära! (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti parimad disainerid välja selgitatud

2 min lugemist
FOTO: Bruno

Tallinnas Kultuurikatla black box’is anti kätte tootedisainiauhinnad Bruno 2016.

Elukeskkondliku toote disaini kategoorias kuulutati võitjaks NÖRK RACK – köiest nagisüsteem (disainer Johanna Tammsalu).

FOTO: Bruno

Äramärkimist väärivad metsakõlakojad RUUP.

FOTO: Bruno

Elustiilitoote disaini kategoorias tunnistati võitjaks tagavaraprillid Glens (disainer Karl Annus).

Bruno FOTO: Eesti Disainiauhinnad

Äramärkimist väärib kudumikollektsioon Promenade (disainer Vilve Unt).

FOTO: Bruno

Insenertehnilise toote disaini kategoorias saavutas võidu fookuskauguse mõõtmise seade XV-1 (disainerid Mihkel Mäll, Mihkel-Emil Mikk).

FOTO: Bruno

Äramärkimist väärib Ropeye Spiderblock (disainerid Janno Jõulu, Jaanus Tamme).

FOTO: Bruno

Elumuutva disaini auhinna kategoorias võitjat ei valitud, äramärkimist väärisid Fleximoover ja metsakõlakojad RUUP.

Fleximoover FOTO: Bruno

Noore disaineri preemia SÄSI pälvis Johanna Tammsalu, kes oli ka eespool mainitud köisnagi autor.

Žürii kommentaar: 

«Johanna Tammsalu looming on läbinud viimaste aastate jooksul tugeva arengu, tema ampluaa on väga lai, ulatudes aksessuaaridest ja ehetest mööblini. Kõrgelt tuleb hinnata ka tema ettevõtlikkust – häid ideid on kõigil, ent nende millekski käegakatsutavaks ja tiražeeritavaks vormimine on aastatepikkune visa töö, mille jaoks paljudel jõudu ei jätku.»

Teenusedisaini kategoorias valitsesid:

Tervikliku teenusedisaini protsessi auhind: Metsaühistu, disainibüroo Brand Manual.

FOTO: Bruno

Mõttemaailma muutva uuendusliku teenuse auhind: matusebüroo Memoris, disainibüroo D/V/S/ON, Kadri Tuisk.

FOTO: Bruno

Kõige põhjalikuma kasutajauuringu auhind: Weekdone 3.

FOTO: Bruno

Elumuutev tark lahendus / teenus: Metsaühistu, disainibüroo Brand Manual.

Žürii rõhutas töö terviklikkust: «Metsaühistu on nüüd metsahalduse kvaliteedistandard ning protsessist on võitnud kõik osalised – kasvab valdkonna usaldusväärsus, erametsad on heaperemehelikult hoitud ja kasutatud ning kasvab ka metsa väärtus tervikuna.»

Graafiline ja veebidisain

ADC*E Grand Prix: Pocopay firmagraafika, disainibüroo AKU.

FOTO: Bruno

Auhindu jagati veel järgmistes kategooriates:

ADC*E aasta disainer: Joosep Volk

Žürii ütles: «Joosep on läbi aastate paistnud silma suurepärase tööeetikaga, domineerinud animatsioonikategooriates ning seda ka sel aastal. Koos Tolmuga on ta võitnud koduseid ja ka rahvusvahelisi auhindu, valutab südant Eesti animatsiooni käekäigu pärast ning kus võimalik, võitleb viimase veretilgani.»

Noor Püss: Jaan Sarapuu

Žürii ütles: «Disainer, kes on näidanud üles tänapäevasele disainerile omast  mitmekülgsust, säilitades seejuures isikupärase käekirja ja stiili.»

EKA disainihariduse preemia: Martin Pärn

Illustratsioon: Sääsepirina Alguse Kontserdi plakat, disainibüroo Tuumik 

clFoto: Craftersi visuaalne maailm, disainibüroo IDEA

Animatsioon: X-Road Explainer, disainibüroo Tolm

Tüpograafia: Sugu:N, disainibüroo AKU

Copy: EGGO Unistused, disainibüroo Angels

Sahtlitöö: Beneath the Glass Sky, Tolm

Keskkonnagraafika ja näitusedisain: Elisa Flagship Store Graphics, disainibüroo: Velvet

Varia: «Moega täidetud», disainibüroo Angels

Igapäevapakend: Rakvere, disainibüroo: Kontuur Leo Burnett

Eksklusiivsed väikeseeriad: Mohn (Poppy) Gin, disainer Jan Tomson

Firmagraafika (M-XL): Pocopay, disainibüroo AKU   

Firmagraafika (S): Punane Maja, Polaar

Rebränding: Wendre, disainibüroo Brand Manual

Hooajaline identiteet: Jazzkaar, disainibüroo Putka

Firmagraafika digimeedias: Telia Eesti

Trükised: SISU-LINE, Stuudio Stuudio 

Raamat: «Kahvliahvi kokaraamat», Moonika Maidre

Kasutajakogemus: Craftory, Haiku

Seotud lood
16.09.2016 19.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto