E, 5.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viimane veerg

Postimees
Viimane veerg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Saarlased kimpus linnupeletiga

Sel suvel tegi Kuressaare kesklinnas hirmsat häält linnupeleti, mille linnavalitsus ühe kobedama maja korstna otsa upitas, selleks et tuvid, varblased, kotkad, kanad, kuked, toonekured, siisitajad, kalkunid, pardid, haned ja teised linnuriigi esindajad kesklinnas ei laamendaks. Loodetud efekti linnupeleti ei andnud, eemalepeletamise asemel näis kallis riistapuu sulelisi hoopis ligi meelitavat. Kuressaare linnavalitsus arutas tekkinud probleemi ja otsustas küsimuse lahendamise edasi lükata järgmise aasta algusesse, mil see loodetavasti hiljemalt järgmise aasta lõpul lahenduse leiab koos teiste lahendamist vajavate pakiliste probleemidega. Hiidlastele teeb saarlaste kulukas linnutõrjumise-programm palju nalja. Mitmed-setmed hiidlased on üksikult ja grupiviisiliselt käinud Kuressaares linnupeleti häälitsemist kuulamas. Laialt levinud arvamuse kohaselt teeb seadeldis palju ilusamat häält kui Saaremaa kuulus laulumees Ivo Linna.

Saarlased on hiidlaste uue laimujutu peale maruvihased ja lubavad hiidlastele «köva pööna panna köige selle halva eest, mis hiidlased meitele oo teind!».

Tagasi üles