R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

SDE otsustab, keda toetada valimiskogu avavoorus

Karin Kangro
, reporter
SDE otsustab, keda toetada valimiskogu avavoorus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Kristen Kanarik
Kristen Kanarik Foto: www.sotsdem.ee

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) erakorraliselt kogunev juhatus arutab täna õhtul Toompeal koos erakonna valijameestega, keda toetada presidendivalimiste esimeses voorus valimiskogus. Oma kandidaati partei suure tõenäosusega üles ei sea.

SDE peasekretär Kristen Kanarik (pildil) ütles, et otsuse, kuidas hääletada valimiskogu teises voorus, langetavad poolsada sotsiaaldemokraadist valijameest laupäeval, kui on selge, millised kaks kandidaati pääsevad viimasesse vooru. Tema sõnul on SDE kindel soov president valimiskogus ära valida.

Riigikogus presidendiks kandideerinud sotsiaaldemokraat Eiki Nestor ütles end samuti sügavalt lootvat, et valimiskogu valib Eestile presidendi, ning lisas, et sellest eesmärgist peaksid olema kantud ka erakonna tänaõhtused otsused. «Võib-olla inimesed, kes kokku tulevad, arutavad veel kümneid variante, aga minu isiklik soov oleks käituda nii, et president saaks valitud,» ütles ta.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles eelmise nädala esimeses pooles, et kui Nestor otsustab valimiskogus presidendiks mitte kandideerida, on sotsiaaldemokraadid keerulise valiku ees, sest erakonnas on nii Siim Kallase, Marina Kaljuranna, Mailis Repsi kui ka Allar Jõksi toetajaid. «Kõigil nimetatud kandidaatidel on oma plussid ja miinused,» nentis ta.

Märksõnad
Tagasi üles