R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskerakonna arutelu garantiikirjade üle lükkub edasi

posti­mees.ee
Keskerakonna arutelu garantiikirjade üle lükkub edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jaanus Karilaid.
Jaanus Karilaid. Foto: Mihkel Maripuu

Keskerakonna juhatuse täna õhtul toimuma pidanud koosolek garantiikirjade teemal lükati nädala võrra edasi.

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid selgitas, et juhatuse koosolek otsustati pidada 26. septembril, sest esiteks pole veel valminud Paul Varuli advokaadibüroo juriidilise ekspertiisi vahearuanne garantiikirjade hindamiseks ning teiseks peeti mõistlikuks tegeleda teemaga pärast presidendivalimiste valimiskogu, mis toimub eeloleval laupäeval.

«Erakonna finantsküsimuste lõpliku selguse ja korrastamisega tegeleme pärast presidendivalimiste valimiskogu,» ütles Karilaid.

Postimees kirjutas eelmisel nädalal, et Keskerakonnas levivad kahtlused, nagu oleks aastaid erakonna valimiskampaaniaid korraldanud Paavo Pettai OÜ Midfield juba esitanud parteile 2014. aasta lõpus allkirjastatud ja hiljuti avalikuks tulnud garantiikirjadest tuleneva nõude.

Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone seda ei kinnita, öeldes, et Midfield OÜ on Keskerakonna poole pöördunud vaid garantiikirjade olemasolust teavitamiseks. «Antud garantiikirjad on garanteerimaks Midfield OÜ kohustusi kolmandate isikute ees. Kolmandad isikud ei ole selle garantiikirja alusel Keskerakonna poole pöördunud,» ütles ta kirjalikus vastuses Postimehele.

Märksõnad
Tagasi üles