R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lõunakeskuse lähistel läheb liiklus veel närvilisemaks

Vilja Kohler
, Tartu Postimees
Lõunakeskuse lähistel läheb liiklus veel närvilisemaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maanteeameti tellimusel algavad täna oktoobri lõpuni kestvad 
suured teetööd Riia ringristmikul ning selle lähistel Tallinna ja Valka viivatel maanteelõikudel.
Maanteeameti tellimusel algavad täna oktoobri lõpuni kestvad suured teetööd Riia ringristmikul ning selle lähistel Tallinna ja Valka viivatel maanteelõikudel. Foto: Margus Ansu

Täna alustab AS Tref maanteeameti tellimusel läbi Tartu kulgeval Tallinna–Tartu–Võru–Luhamaa maanteel Variku viadukti ja Raja tänava vahele jääva ligi 1,9-kilomeetrise teelõigu asfaldi uuendamist. Töösse läheb ka Riia ringristmik ja selle lähistele jääv Elva poole viiv Jõhvi–Tartu–Valga maantee 380-meetrine lõik kuni teaduspargi hooneni, täpsustas maanteeameti Lõuna regiooni ehitusvaldkonna juht Janar Taal.

Mõlemal kõnealusel väga suure liiklusega teelõigul on praegu sisse sõidetud pikiroopad, asfalt on kohati lagunenud ja ebaühtlane, esineb ka vajumisi.

Tähelepanu, ümbersõidud!

«Sel sügisel remonditakse mõlemal lõigul ülekate kogu tee laiuselt,» selgitas Janar Taal. «Kõigepealt freesitakse välja tugevalt lagunenud kohad ja paigaldatakse sinna asfaltsegu. Seejärel tehakse teekatte profiili tagamiseks asfaltseguga profiiliparandus, pärast seda teostatakse tasandusfreesimine ning siis pannakse uus asfalt.»

Asfaldi taastusremonti teeb Tref neil lõikudel öisel ajal ehk kell 21–6. «Töid tehakse lõikude kaupa või lähtuvalt tehnoloogilistest eripäradest,» ütles Janar Taal. «Päeval saab kindlasti liigelda, kuid tulevad ka piirangud, et tagada liiklejate ohutus.»

Ehitustööde käigus suletakse üks sõidusuund ja liiklus reguleeritakse ümber. Raja tänava ja Riia ringristmiku vahelisel lõigul suunatakse Tallinna poole viiva sõiduraja sulgemisel liiklus ümber Riia ja Ravila tänava ning Viljandi maantee kaudu.

Riia ringristmiku ja Aardla ringristmiku vahelisel lõigul Tallinna-suunalise sõiduraja sulgemisel hakkab liiklus käima mööda Aardla tänavat Jõhvi–Tartu–Valga maanteele. Ühissõidukitele tagatakse läbipääs.

Teistel sõidukijuhtidel tuleb hoolega jälgida ümbersõitu tähistavaid liiklusmärke. «Selline liikluskorralduse muudatus on kooskõlastatud ka Tartu linnavalitsusega,» märkis Janar Taal.

Tunnel tuleval aastal

Liiklusohutuse suurendamiseks paigaldatakse mõlemal uuendataval lõigul kahe sõidusuuna vahele keskpiire. Üks keskpiire tuleb Lõunakeskuse juurest Tallinna poole viivale maanteele Riia ringi ja Raja tänava vahele. Elva poole viivale maanteele paigaldatakse keskpiire Riia ringi ja Optika tänava vahelisele lõigule.

Sel aastal lõpevad tööd kõnealustel maanteelõikudel oktoobri lõpus. «Tuleval kevadel tööd seal jätkuvad ja kestavad ligi kolm kuud,» ütles Janar Taal. «Siis algab Raja tänava jalakäijate tunneli ehitus, selleks rajatakse ajutine ümbersõit.»

Tartu läänepoolse ümbersõidu teise ehitusala jalakäijate tunneli ehitamiseks ja taastusremondiks kulub üle miljoni euro.

Tagasi üles