Sisukord
Äriuudised
Tänane leht
19.09.2016
Eesti Revisjonikomisjon võtab Tallinna propagandakulutused luubi alla Narva koolitüdruku Darja tapja on tabatud (3) Mälumäng Haiglajuhid unistavad elektrilisest kärukonksust (42) Palju õnne Dilbert Male Horoskoop Tagakülg Väinatammi avad jäävad ära (5) SDE otsustab, keda toetada valimiskogu avavoorus (2) Jõhker vägivald algas sõitmisest bussirajal (2) Keskerakonna arutelu garantiikirjade üle lükkub edasi (1) Sester: pensioni teine sammas tagab kindlustunde Eestis valisid Vene riigiduumat tuhanded Vene kodanikud Majandus Läti ja Soome edu võib jääda lühiajaliseks Karusloomade kasvatajad otsivad parlamendilt abi (1) Tänavatoidu pakkujatel on suviti keel vestil Välismaa Tahad kodukülla staadionit? Saa Ungari peaministriks Hispaania välisministeerium ärritus Läti aukonsuli peale PiSi saadik: see küsimus ei huvita kedagi peale poolakate Välismaa lühiuudised USA elas üle rünnakuterohke nädalalõpu Poola saadik kahetseb leebust Fideszi suhtes Arvamus Postimees 1937. aastal: Stefan Zweigi tõlgitakse kõige rohkem Tõnu Vanajuur: küttekraani demokraatia Mailis Reps: praegune haldusreform omavalitsusi ei aita (1) Tõnis Oja: viinaturismi uskumatud arvud (3) Juhtkiri: kodanikualgatusi tuleb tõsiselt võtta (1) Päeva karikatuur: kas allilmaliider valitakse rutem kui president? (2) Lea Danilson-Järg: valus tõde ministri suust (20) Kultuur Kultuuri lühiuudised Üks mu sõber Millest võiks unistada rahvuskonservatiiv? Sport Moisarid näitasid Tallinnas võimu Spordi lühiuudised Imet ei sündinud, etteheited oleks kohatud (1) Nelja päevaga nelja riiki külastanud Reim nägi ka säravat Vassiljevit Ülevaade võrkpallikoondisest: jokkerid, poolik pusle ja tüdimus kaaslastest (1) Statistika ütleb: Rosberg on tänavune maailmameister Tragöödia varjutas Rio paraolümpiamängude viimaseid päevi Tarbija Seadust tundvad postiljonid jätavad postkastid tühjaks (2) Tavaline või investeerimiskonto? Tartu Lõunakeskuse lähistel läheb liiklus veel närvilisemaks Streik venitab patsiendi ooteaja homme pikemaks Tartu rattamaraton – kukkumistega pikitud nauding Minister: loodetavasti ei jää puhvet ERMi sisu varjutama (1) Laadamelu võib olla, kuid punsli õli peab olema Noor teater näitas oma uut hooaega paberfilmilt Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karusloomade kasvatajad otsivad parlamendilt abi

4 min lugemist
FOTO: Allikad: Oksjonikeskused Saga Furs (Soome) ja Kopenhagen Fur (Taani)

Kui Soome parlament otsustas 2013. ja Läti parlament 2015. aastal suure häälteenamusega karusloomade kasvatamist mitte keelustada, siis Eesti riigikogul seisab see vaidlus veel ees. Karusloomakasvatajad on aga enda väitel loomakaitsjate poolt nii hirmule aetud, et soovivad selles asjas võimalikult kiiret selgust.

Tellijale Tellijale

«Loomulikult, meie põhiline tegevusrisk on loomaõiguslaste tegevus, kes loovad karusloomakasvatajatest negatiivse kuvandi ja toodavad populismi, mida on ilmselgelt inimestele lihtne maha müüa,» rääkis möödunud teisipäeval riigikogus maaelukomisjoni liikmetega toimunud kohtumisel karusloomakasvatajate aretusühingu juhatuse liige ja meedias palju tähelepanu saanud Nuckö Farm OÜ omanik Leander Pragi. 

Eesti ühe aktiivsema loomakaitseorganisatsiooni Loomus juhatuse liige Kadri Taperson midagi taunimisväärset ei karusloomakasvatajatele avaldatud surves ega loomakaitsjate tegutsemismeetodites ei näe. «Südametunnistusega inimesi on igal pool,» märkis ta. Taperson selgitas, et sellega pidas ta silmas, et loomakaitsjaid leiab kõikjalt maailmast ning karusloomafarmide keelustamise näol on tegemist globaalse nähtusega.

17.09.2016 20.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto