Sisukord
Äriuudised
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist (1) «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (5) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi (3) Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (12) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi (1) Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks (1) Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (3) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (3) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (29) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? (2) Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne (3) Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades (2) Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte (2) Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Karusloomade kasvatajad otsivad parlamendilt abi

4 min lugemist
FOTO: Allikad: Oksjonikeskused Saga Furs (Soome) ja Kopenhagen Fur (Taani)

Kui Soome parlament otsustas 2013. ja Läti parlament 2015. aastal suure häälteenamusega karusloomade kasvatamist mitte keelustada, siis Eesti riigikogul seisab see vaidlus veel ees. Karusloomakasvatajad on aga enda väitel loomakaitsjate poolt nii hirmule aetud, et soovivad selles asjas võimalikult kiiret selgust.

Tellijale

«Loomulikult, meie põhiline tegevusrisk on loomaõiguslaste tegevus, kes loovad karusloomakasvatajatest negatiivse kuvandi ja toodavad populismi, mida on ilmselgelt inimestele lihtne maha müüa,» rääkis möödunud teisipäeval riigikogus maaelukomisjoni liikmetega toimunud kohtumisel karusloomakasvatajate aretusühingu juhatuse liige ja meedias palju tähelepanu saanud Nuckö Farm OÜ omanik Leander Pragi. 

Eesti ühe aktiivsema loomakaitseorganisatsiooni Loomus juhatuse liige Kadri Taperson midagi taunimisväärset ei karusloomakasvatajatele avaldatud surves ega loomakaitsjate tegutsemismeetodites ei näe. «Südametunnistusega inimesi on igal pool,» märkis ta. Taperson selgitas, et sellega pidas ta silmas, et loomakaitsjaid leiab kõikjalt maailmast ning karusloomafarmide keelustamise näol on tegemist globaalse nähtusega.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto