Sisukord
Arvamus
Tänane leht
20.09.2016
Eesti Darja tapja sai selgeks tänu uurijate kannatlikkusele 2009 esikylg Vaid üks firma pakub ERMile rendikööki (3) Mälumäng Sotsid toetavad Kaljuranda, Nestor loobus (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Patsient varugu tänaseks lisaaega Nõukogu: ametiauto hange pole meie teema Pomerants: Hansot ei kutsutud, kuna ta pole mereteadlane USAs arreteeriti seoses plahvatustega Afganistani päritolu mees Trammis tumedanahalist meest tõuganud inimene on seni tabamata (5) Eestlannast õpetaja Soomes: Mõne aasta pärast on iga viies laps Soomes võõrkeelne Majandus Gazprom võib hakata kütusega varustama Tallinki uut laeva Tõnis Oja: pensionifondide valitsemistasu ei maksa üle tähtsustada Välismaa Suur Viisik otsib ÜRO-le uut juhti USAs arreteeriti seoses plahvatustega Afganistani päritolu mees Välismaa lühiuudised Merkel tunnistas Berliini valimiste järel vigu Algas Oktoberfest KOHALIK VAADE: Kahe bulgaarlanna duell ÜRO peasekretäri koha nimel Somaallaste jõugud terroriseerivad Suurbritanniat (2) Vene duumavalimised: välja tuli nagu alati Arvamus Postimees 1930. aastal: palgi-Panama Viljandi maavalitsuses Juhtkiri: streikige ka haiglajuhtide vastu Lugeja kiri: presidendiralli ignoreerib neljandikku Eestist Priit Põldoja: Tallinna börsi kaitseks Hannes Luts: Eesti Raudtee või Rail Baltic? (3) Ahto Lobjakas: laupäevasel valimiskogul on veel üks hämar peategelane - tühi sedel (4) Taavi Minnik: millised on piiri taga elavate venelaste valikud? Kultuur Otsides teatrivälja tasakaalupunkti Teismelise vägivaldne doktriin (1) Erateatreid teistele vastandada pole õige Draamasarja Emmy võitis «Troonide mäng» Sport Spordi lühiuudised Spioonimängudesse kaasati järjekordsed olümpiavõitjad Kuidas oma lapsest tippsportlane teha? Kohe ei muutu miski, august välja tulek võtab aega Pildituks jooksnud triatleet: tavaliselt juhtub nii, kui liiga palju juua, sel korral oli vastupidi (2) Tarbija Inimese lähimad sugulased on kriitiliselt ohustatud Aafrika elevandid hakkavad salaküttimisele alla vanduma Tartu TÜ spordihoone parkla muutub tasuliseks (2) Eksvangide keskuse rajamine elurajooni ehmatas naabreid (1) Talveaed viib mõtted randa palmide alla Rahvaülikool õpetab pääsu kurja haardest Näitleja aitab maratoni joostes lapsed teatrisse Klubiteater saabus susside sahinal Suvi lõppemas – piparkoogid juba turul Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Põldoja: Tallinna börsi kaitseks

4 min lugemist
Priit Põldoja FOTO: Peeter Langovits

Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja arutleb, kuidas elavdada Tallinna börsi, et see oleks atraktiivsem nii ettevõtjatele kui ka säästjatele ning aitaks Eesti majandust hoogustada.

Tellijale Tellijale

Hiljuti avaldas Euroopa riskikapitalistide ühendus EuroFinance alternatiivse finantsturu statistika, mille järgi on Eesti ühisrahastuse (crowdfunding) mahu poolest inimese kohta Suurbritannia järel Euroopas teisel kohal. Kuigi absoluutsummad alternatiivsetel finantsturgudel on veel väikesed, jagas 32 miljoni eurose ühisrahastuse turu mahuga Eesti Itaaliaga Euroopas kaheksandat kohta. Päris muljetavaldav.

Kuidas aga elab Eesti suurim ja vanim ühisrahastusplatvorm Tallinna börs? Siin paistame juba aastaid silma ühtede Euroopa madalaimate näitajatega nii inimese kui ka SKT kohta. Eesti turukapitalisatsioon SKTst on püsinud 10 protsendi ümber, samas kui Euroopa Liidu keskmine on 50 ja USA turukapitalisatsioon ületab 150 protsenti majandusest. Olukord on seda kummalisem, et viimase seitsme aasta jooksul on Tallinna börsiindeks kolmekordistunud. Samal ajal on aga klientide hoiused pankades kahekordistunud, kuigi intressimäärad on rekordmadalad.

19.09.2016 21.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto