Sisukord
Sport
Tänane leht
20.09.2016
Eesti Darja tapja sai selgeks tänu uurijate kannatlikkusele 2009 esikylg Vaid üks firma pakub ERMile rendikööki (3) Mälumäng Sotsid toetavad Kaljuranda, Nestor loobus (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Patsient varugu tänaseks lisaaega Nõukogu: ametiauto hange pole meie teema Pomerants: Hansot ei kutsutud, kuna ta pole mereteadlane USAs arreteeriti seoses plahvatustega Afganistani päritolu mees Trammis tumedanahalist meest tõuganud inimene on seni tabamata (5) Eestlannast õpetaja Soomes: Mõne aasta pärast on iga viies laps Soomes võõrkeelne Majandus Gazprom võib hakata kütusega varustama Tallinki uut laeva Tõnis Oja: pensionifondide valitsemistasu ei maksa üle tähtsustada Välismaa Suur Viisik otsib ÜRO-le uut juhti USAs arreteeriti seoses plahvatustega Afganistani päritolu mees Välismaa lühiuudised Merkel tunnistas Berliini valimiste järel vigu Algas Oktoberfest KOHALIK VAADE: Kahe bulgaarlanna duell ÜRO peasekretäri koha nimel Somaallaste jõugud terroriseerivad Suurbritanniat (2) Vene duumavalimised: välja tuli nagu alati Arvamus Postimees 1930. aastal: palgi-Panama Viljandi maavalitsuses Juhtkiri: streikige ka haiglajuhtide vastu Lugeja kiri: presidendiralli ignoreerib neljandikku Eestist Priit Põldoja: Tallinna börsi kaitseks Hannes Luts: Eesti Raudtee või Rail Baltic? (3) Ahto Lobjakas: laupäevasel valimiskogul on veel üks hämar peategelane - tühi sedel (4) Taavi Minnik: millised on piiri taga elavate venelaste valikud? Kultuur Otsides teatrivälja tasakaalupunkti Teismelise vägivaldne doktriin (1) Erateatreid teistele vastandada pole õige Draamasarja Emmy võitis «Troonide mäng» Sport Spordi lühiuudised Spioonimängudesse kaasati järjekordsed olümpiavõitjad Kuidas oma lapsest tippsportlane teha? Kohe ei muutu miski, august välja tulek võtab aega Pildituks jooksnud triatleet: tavaliselt juhtub nii, kui liiga palju juua, sel korral oli vastupidi (2) Tarbija Inimese lähimad sugulased on kriitiliselt ohustatud Aafrika elevandid hakkavad salaküttimisele alla vanduma Tartu TÜ spordihoone parkla muutub tasuliseks (2) Eksvangide keskuse rajamine elurajooni ehmatas naabreid (1) Talveaed viib mõtted randa palmide alla Rahvaülikool õpetab pääsu kurja haardest Näitleja aitab maratoni joostes lapsed teatrisse Klubiteater saabus susside sahinal Suvi lõppemas – piparkoogid juba turul Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas oma lapsest tippsportlane teha?

5 min lugemist
Howard Frier (keskel) noorte korvpallurite põrgatamisoskust arendamas. FOTO: Nadia Kasjanenko

Ammu on möödas ajad, kui lapsed omapäi või koguni vanemate teadmata mõnes trennis käisid või isekeskis tänavatel hoovisporti harrastasid. Eestis on pigem probleem, et lapsed ei tee piisavalt sporti ega taha sportlaseks saada, ent on neidki, kes vanemate ja eratreenerite abiga tippu pürgivad.

Kõrvalseisjad kipuvad seda teinekord hukka mõistma: öeldakse, et vanemad viivad laste kaudu ellu iseenda teostumata jäänud unistusi. Mõnigi treener aga rõhutab, et  tõenäolisemalt jõuavad tippu just need, kes kasutavad eratreenerite abi.

Tellijale Tellijale

Kümnevõistluse olümpiavõitja Erki Nool, kel on omanimeline kergejõustikukool ning kelle pojad samuti isa eeskujul spordiga tegelevad, ütleb, et pigem on inimeste huvi oma võsukeste tegemiste osas kasvav trend. «Kogu ühiskond liigub selles suunas, et lapsevanemad tegelevad lastega üha enam. See kõlab ehk irooniliselt, aga kui lapsevanemat ei huvita tema laspee tegemised, siis miks peaks treenerit huvitama? Meil kiputakse rääkima negatiivses toonis, et on sportlastel nii-öelda pereprojektid, aga see ongi normaalne,» leiab Nool.

19.09.2016 21.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto