Sisukord
Arvamus
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maive Rute: tark mees riigikogu taskus

2 min lugemist
Maive Rute FOTO: Erakogu

Lisaks senisele analüüsiosakonnale saab riigikogu Eesti pikaajaliste arengute mõistmiseks uue tugiteenistuse: Arengufondi tuhast tõusnud Arenguseire Keskuse. Kui analüüsiosakond on viimastel aastatel saadikutele pakkunud raporteid maa-apteekide paigutusest riigi kaitsevõime hindamiseni, siis uue keskuse eesmärk peaks eelkõige olema just suuremate teemade käsitlemine, võimalike arengutõkete ja tegevusvariantide tuvastamine ja hindamine.

Tellijale Tellijale

Selles rollis on Arenguseire Keskusel väga suured kingad ees, kuhu oma vastsed jalakesed sobitada. Nii näiteks kirjutas USA tollane president Abraham Lincoln juba 1863. aastal alla riikliku teaduste akadeemia loomise aktile, millega seati sisse organisatsioon, kelle poole iga valitsusasutus, aga ka USA Kongress võivad pöörduda. Ja nad teevad seda süstemaatiliselt ja regulaarselt, et saada objektiivseid, sõltumatuid ja teaduslikel faktidel põhinevaid soovitusi.

Möödunud 150 aasta jooksul on riiklike akadeemiate egiidi all sisse seatud laiahaardeline konsultatsioonisüsteem: igal aastal on akadeemiate paljudesse töögruppidesse kaasatud ligikaudu 7000 eksperti, kusjuures võimalikult kvaliteetsete analüüside saamiseks on 80 protsenti ekspertidest kutsutud vastavatelt tegevusaladelt, vaid viiendik on akadeemia teadlased.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto