Sisukord
Arvamus
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist?

2 min lugemist
Mart Raudsaar FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Kus oli vanade kreeklaste Powerpoint? Seda küsides viitan ma asjaolule, et tehniliste abivahendite kasutamist avalikus esinemises ei saa fetišeerida, sest inimesed on jäänud aastatuhandete jooksul samasuguseks kõigi oma puuduste ja voorustega. Retoorika kuldvaramu näpunäited kehtivad endiselt.

Tellijale Tellijale

Kuid mis siis, kui vanadel kreeklastel oleks olnud televisioon? (Jätame kõrvale asjaolu, et antiiksed olümpiasangarid esinesid ihualasti.) Kui kaua oleks võtnud aega, et olümpiamängudest oleks saanud religioosse Zeusi ja Olümpose kultusega segatud kultuurisündmusest pelk kommertsnähtus?

Teatavasti pidasid antiiksed olümpiamängud vastu kaksteist sajandit, kuni Rooma imperaator Theodosius otsustas 393. aastal, et säärane «paganlik kultus» tuleb lõpetada. Meie saame nähtavasti hakkama pisut enam kui saja aastaga, et võõranduda moodsa olümpialiikumise isa Pierre de Coubertini aadetest ja juhtlausest «tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt». Osavõtt olümpiamängudest näib muutuvat üha keerulisemaks nendele, kellel pole välja käia raskeid rahapakke.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto