Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas

4 min lugemist
Lauri Lagle FOTO: Herkki-Erich Merila

Minu jaoks algab lavastus ideest. Ma tean esimesest proovist peale, mida ma selle lavastusega otsin. Terve ülejäänud aja otsin ma viisi, kuidas teha ennast teistele inimestele, kes on minuga samas ruumis, arusaadavaks ja mis on see osa, mis neid inimesi, kelle olen kokku kutsunud, huvitab. 

Tellijale Tellijale

Ma ei oska töötada, kui ma ei tea, mis neid inimesi minu idees huvitab (või mis neid ei huvita). Ühise huvipunkti leidmine on keeruline, kuid ühtlasi teatri juures kõige põnevam. Kui kümme natuke juhuslikult kokku saanud inimest lõpuks lavastuse ideed kannavad, on see kandmine habras ja piisab ühe inimese eemaleastumisest, et kõik hägustuks. 

Seega on mul vaja esiteks ideed, mille suhtes ma olen küllaltki kompromissitu, teiseks peame samas säilitama proovisaalis erksuse ning tähelepanu, et ära tunda, kui algne impulss on vastu andnud midagi palju suuremat, ning kolmandaks soovin, et inimesi see idee tõesti ka huvitaks. Kui me ei suuda proovisaalis leida kahe kuu jooksul ühist kokkupuutepinda, oleks tegemist vormistamisega, mitte kunstiteose loomisega.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto