Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naine, kes muudab võõrad omadeks

Pagulaspäeva raames toimus jalgpalli sõpruskohtumine Tartu linnavalitsuse (neoonvestides) ja Vao varjupaigataotlejate majutuskeskuse meeskondade vahel. Kohtumine lõppes 2:2 viigiga. FOTO: Margus Ansu

Pikka aega täiskasvanuid koolitanud Amino Põldaru leiab, et pagulaste lõimimisel tuleks alustada nende enda juurteni suunamisest – ainult nii suudavad nad ka teisi inimesi väärtustada.

Tellijale Tellijale

Amino Põldaru (55) sai üsna varakult aru, et tema kutsumuseks on õpetamine. Kõigepealt oli ta lasteaiakasvataja, seejärel põhikooli klassiõpetaja, siis ühiskonna- ja ajalooõpetaja. Täiskasvanute koolitamisega alustas ajaloo õpetamise kõrvalt ning juba järgmisel päeval pärast magistritöö kaitsmist sai temast Tallinna ülikooli, pisut hiljem Rakvere kolledži ja Tartu ülikooli Narva kolledži õppejõud. Viimased viis-kuus aastat on Põldaru usinalt tegelenud ka töötute koolitamisega. «Minu ahhaa-elamuseks on otsida üles iga inimese ime,» sõnastab kogenud pedagoog oma kreedo.

23.09.2016 26.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto