Sisukord
Tervis
Tänane leht
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust

3 min lugemist
Edukalt doktoritöö kaitsnud Eero Merelind ütleb, et suure töökoormusega Eestis perearstil on heal juhul abiks üks õde, kuid Inglismaal kuulub perearsti meeskonda kümme inimest. FOTO: Eero Vabamägi

Kui seni on arvatud, et tänu hästi töötavatele perearstidele eriarstiabi koormus väheneks, siis perearst Eero Merilinnu hiljutisest doktoritööst selgub, et tegelikult on asi hoopis vastupidi.

Tellijale Tellijale

«Kui läheme patsiendina arsti juurde, siis ühelt poolt tahaksime, et see oleks kvaliteetne perearstikeskus. Teiselt poolt on ka riik huvitatud, et raha, mis läheb tervishoidu, kasutataks optimaalselt,» selgitas perearst Eero Merilind.

Hiljuti kaitstud doktoritöös analüüsis ta perearstide kvaliteedisüsteemi (PKS) mõju eri- ja perearsti töökoormusele. Perearsti kvaliteedisüsteemiga liitumine on vabatahtlik ja see peaks aitama perearstidel haigusi vara avastada ja nende süvenemist õigel ajal ära hoida.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto