Sisukord
Sport
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe

3 min lugemist
Qataris Dohas asuva The Aspire Zone´i keskus on maailma uhkeim spordikeskus. FOTO: Reuters / Scanpix

Euroopa spordisõbral tuleb paljude suurvõistluste vaatamiseks välja käia väga palju raha või leppida nende jälgimisega telepildi vahendusel. Järgmised kolm olümpiat peetakse Aasias: 2018. aasta taliolümpia Lõuna-Koreas Pyeongchangis, 2020. aasta suveolümpia Jaapanis Tokyos ja 2022. aasta talimängud Hiinas Pekingis.

Lisaks toimuvad 2019. aasta korvpalli meeste maailmameistrivõistlused esimest korda Hiinas Pekingis, võrkpalli naiste 2018. aasta MM peetakse Tokyos (nagu ka 2006. ja 2010. aasta tiitlivõistlused). 2019. aasta ragbi MM peetakse Jaapanis. Meeste käsipalli 2015. aasta MM toimus Kataris, naiste järgmine MM tuleb Saksamaal ning 2019. aasta oma Jaapanis. Need on vaid suuremad näited. Kuulduste järgi on Hiina keskvalitsus seadnud kindlaks sihiks saada enda kätte ka 2030. aasta jalgpalli MMi korraldamine.

Tellijale Tellijale

Nii paljude suurturniiride pidamine Aasias olnuks veel 15 aastat tagasi mõeldamatu. Sest siis juhtisid maailma sporti veel Euroopa ja USA. Ent Aasias on raha palju ja seda panustatakse sporti hea meelega, sport tegevat hiinlased õnnelikuks.

Sealsetes pallimänguliigades tegutseb meeletute summade eest nii tuhmuvaid NBA-staare, vutitähti kui päris tipus olevad võrkpallureid. Näiteks võrkpalli Euroopa meistrivõistluiste valikturniiril Eestiga samasse alagruppi kuuluv Makedoonia liider Nikola Gjorgiev mängib juba mitmendat hooaega Jaapani liigas ja teenib seal summasid, millest Euroopa tippliigades vaid und võib näha.

Kuuldavasti on jutuks ka tennise viienda suure slämmi turniiri ellukutsumine. Sest Hiina turg nõuab seda ja nii suurest rahast ei taha isegi konservatiivsed tennisejuhid ilma jääda. «Teiste slämmide korraldajad peaks kokku tulema ja ütlema hiinlastele, et viienda slämmi korralduse saamiseks tuleb välja käia miljard dollarit,» ütleb endine Austraalia tippmängija John Newcombe.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto