Sisukord
Autosport
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vormelijumal sunnitakse lahkuma

3 min lugemist
Bernie Ecclestone. FOTO: Scanpix/AFP

Diktaatori taandumine tähendab alati pöördelist ja huvitavat aega. Vormel-1 ja 85-aastase Bernie Ecclestone’i vahele on juba aastakümneid tõmmatud võrdusmärki, kuid nüüd viitab kõik sellele, et karismaatiline juht peab viimaks lahkuma. Arvatakse, et ühtaegu vihatud ja armastatud vanahärra võib areenilt kaduda juba selle hooaja lõpus.

Tellijale Tellijale

Septembri alguses tuli ametlik kinnitus, et vormel-1 enamusosanikuks saab John Malone’ile kuuluv Ameerika Ühendriikide korporatsioon Liberty Media. Kuigi kogu protsess võtab aega kuni kuus kuud, on vajalikud allkirjad kõik paberil ja peagi kuulub Liberty Mediale 35,5 protsenti kuninglikust vormelisarjast. Tehingu hinnaks peaks kujunema ligi kaheksa miljardit dollarit. «Peagi omab vormel-1 sarja Liberty Media ning see liidetakse Liberty Media Groupiga, mis hakkab kandma nime Formula One Group,» seisis meediakontserni avaldatud pressiteates.

Uus omanik lubas, et 1970. aastatest vormelisarja juhtinud britt Bernie Ecclestone jätkab ametis veel vähemalt kolm aastat. Nädalapäevad hiljem ei tundu selline koostöö paljude jaoks enam võimalik. Plaani kohaselt peaks Ecclestone olema sarja tegevjuht, kuid juhatuse esimeheks määrati ameeriklane Chase Carey, kes on muuhulgas ka 21st Century Foxi filmistuudio aseesimees. Kardetakse suurt egode kokkupõrget, mis saab vormelijumalaks kutsutud Ecclestone’i jaoks ilmselt saatuslikuks.

Tohutu kogemustepagasiga meediamagnaat Carey andis pärast Singapuri GPd ka esimese pikema intervjuu, kus taunis vormelisarjas seni valitsenud juhtimisstiili. «Kõiki osapooli korraga ei saa õnnelikuks teha, kuid alati tuleb kõigiga arvestada ja leida kesktee. Tekkida ei tohiks liiga palju bürokraatiat, kuid samas ei saa ühtegi ettevõtet juhtida nagu diktaator, kuigi siin maailmas ollakse sellega ilmselt harjutud,» ütles Carey vormel-1 kodulehele antud usutluses.

Chase Carey. Foto: Scanpix FOTO: Jeremy Lee/REUTERS
20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto