P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus

Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile keskpäeval esitasid valijamehed Kaljuranna 26 toetusallkirjaga ametlikuks presidendikandidaadiks.
Eile keskpäeval esitasid valijamehed Kaljuranna 26 toetusallkirjaga ametlikuks presidendikandidaadiks. Foto: Eero Vabamägi

Kuigi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu liikmetest ja valijameestest toetab hinnanguliselt vähemalt pool Marina Kaljuranda, avaldati üleeilsel kohtumisel toetust ka teistele presidendikandidaatidele ning kinnitati kokkuvõttes, et valijamehed on oma otsustes vabad ja hääletavad südametunnistuse järgi. 

Läinud nädalal Postimehe tehtud küsitluse põhjal valijameeste seas on maakondadest Estoniasse tulevate sotsidest valijameeste hulgas esimese või teise eelistusena tõesti enim nimetatud Kaljuranda, aga pooled eelistavad teisi kandidaate. Ainuke, kes sotsidelt hääli ei saa, on EKRE juht Mart Helme, kes on lubanud täna vabariigi valimiskomisjonile esitada paberi 21 vajaliku allkirjaga, et laupäeval teiste seas esimeses voorus presidendiks kandideerida.

Postimehe küsitlus näitas sedagi, et kaalukeeleks olevate sotsidest valijameeste seas on rohkem naispresidendi eelistajaid, ja korduvalt nimetati ka Mailis Repsi nii valikuna Kaljuranna kõrval kui ka päris esimese valikuna.

Tagasi üles