Sisukord
Eesti
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus

3 min lugemist
Eile keskpäeval esitasid valijamehed Kaljuranna 26 toetusallkirjaga ametlikuks presidendikandidaadiks. FOTO: Eero Vabamägi

Kuigi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) riigikogu liikmetest ja valijameestest toetab hinnanguliselt vähemalt pool Marina Kaljuranda, avaldati üleeilsel kohtumisel toetust ka teistele presidendikandidaatidele ning kinnitati kokkuvõttes, et valijamehed on oma otsustes vabad ja hääletavad südametunnistuse järgi. 

Tellijale Tellijale

Läinud nädalal Postimehe tehtud küsitluse põhjal valijameeste seas on maakondadest Estoniasse tulevate sotsidest valijameeste hulgas esimese või teise eelistusena tõesti enim nimetatud Kaljuranda, aga pooled eelistavad teisi kandidaate. Ainuke, kes sotsidelt hääli ei saa, on EKRE juht Mart Helme, kes on lubanud täna vabariigi valimiskomisjonile esitada paberi 21 vajaliku allkirjaga, et laupäeval teiste seas esimeses voorus presidendiks kandideerida.

Postimehe küsitlus näitas sedagi, et kaalukeeleks olevate sotsidest valijameeste seas on rohkem naispresidendi eelistajaid, ja korduvalt nimetati ka Mailis Repsi nii valikuna Kaljuranna kõrval kui ka päris esimese valikuna.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto