Sisukord
Sport
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest

3 min lugemist
Marian Hossa Tšehhi väravat ründamas. FOTO: BRUCE BENNETT/AFP

«Sellel turniiril ei mängi ma iseenda eest, vaid Euroopa koondise eest, mille rivistusse kuuluvad kaheksa riigi mängijad,» lausus Slovakkia legendaarne kaitsja Zdeno Chara, 39-aastane vägilane, kes on Boston Bruinsi kaptenina tõstnud pea kohale Stanley karika ja saanud Slovakkia koondislasena kaela kaks MMi hõbedat. Torontos peetaval jäähoki maailma karikaturniiril leidis ta endas motivatsiooni kehastuda Euroopa koondise üheks tugitalaks.

Tellijale Tellijale

Slovakid, kes on Euroopa koondisse panustanud kuue mängijaga, on suutnud ka iseseisvalt MMidel medalite eest mängida ning meeskonna üks kõrghetki oli pääs Vancouveri olümpia poolfinaali.

Korra on MMil hõbedaga üllatanud ka Šveits. Ülejäänud kuue Euroopa koondisse kuuluva riigi – Saksamaa, Taani, Prantsusmaa, Norra, Austria ja Sloveenia – mängijatel pole oma maa koondisega tiitlivõistlusel mingitki võimalust. Maailma karikaturniiril osalev Euroopa koondis pakub neile unikaalse võimaluse.

Pealtnäha on tegemist kummalise kodutute seltskonnaga, kellele ei mängita enne mängu hümnigi. Kaheksa riigi tunnusmeloodia esitamine võtaks ebanormaalselt kaua aega, ühte riiki pole aga võimalik teistele eelistada. Sportlikuski mõttes ei arvatud turniiri eel nende võimalustest suurt midagi. Kahe vooru järel on neil kirjas 3:0 võit üheks soosikuks peetud USA üle ning lisaajal saadud 3:2 võit Tšehhi üle. Enne alagrupi viimast mängu Kanadaga hoiavad nad kümne küünega kinni poolfinaali kohast. 

«Keegi ei oodanud, et alustame kahe võiduga,» nentis meeskonna peatreener Ralph Krueger. «Tunnen uhkust selle üle, kuidas meeskond mängib, kuidas mehed töötavad ja üksteise eest võitlevad… Meeskonna kogunemise hetkest oleme rääkinud oma potentsiaalist ja sellest, kuidas me võime mängida, kuid ei rääkinud võitudest. Mängijad suhtuvad asjasse väga ausalt, nad püüavad teha midagi erilist.»

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto