Sisukord
Arvamus
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal

1 min lugemist

Moskvast, 21. sept. (Havas). Lehtedest selgub, et 4.augustist kuni 4.sept. on Nõukogude Liidus täide viidud 183 surmaotsust, neist 93 Kaug-Idas ja 51 Leningradi rajoonis. Surmamõistetuid on süüdistatud riigi äraandmises, salakuulamises ja terrorismi aktides, mis pandud toime raudteedel, tehastes ja riigikaitse asutistes.

Edasi selgub lehtedest, et käesoleva aasta jooksul on Nõukogude Liidus vallandatud 10 rahvakomissaride nõukogu esimeest ja 5 föderatiivse või autonoomse vabariigi presidenti. «Puhastust» jätkatakse kõikjal raugemata energiaga.

Väärib tähelepanu, et kui varem vallandati võimumehi ja nende sõpru, tembeldati neid peamiselt «trotskistlikkudeks salakuulajateks», «terroristideks-saboteerijateks» ja «parempoolseteks kontrrevolutsionäärideks», siis nüüd nimetatakse neid «kodanlikkudeks rahvuslasteks».

Kõik tundemärgid näitavad, et seda puhastustööd tahetakse jätkata kuni valimisteni.

21.09.1937

Seotud lood
    20.09.2016 22.09.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto