Sisukord
Eesti
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERM saab köögid soolase renditasuga

1 min lugemist
TRT02: ERM ALUSTAS KOLIMIST UUDE MAJJA : TARTU, EESTI, 05MAR16 - ERM alustas t FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Oktoobris avatava Eesti Rahva Muuseumi (ERM) köökide rendilepingu sai iroonilisel kombel ainsa pakkujana seesama firma Metos, kelle kaebus rahandusministeeriumile viis ostuhanke tulemuste tühistamiseni. Riigi Kinnisvara (RKAS) esindaja kinnitusel on hind soolane.

Tellijale Tellijale

RKASi ERMi projektidirektori Peeter Maueri sõnul oli rendihange jagatud neljaks: eraldi kohviku ja restorani köögi sisustus ning lisaks mõlema baari sisustus. Lõppkokkuvõttes loobuti pakkumistest, mille Metos oli teinud baaridele, sest need olid Maueri hinnangul liiga kulukad. «Hind ületas meie võimalused,» tunnistas ta. «Otsime muuseumiga koostöös praegu teisi lahendusi.» Baar tähendab baariletti, kohvimasinat ja muud säärast ning asub restorani ja kohviku juures. Mauer lisas, et baaridest siiski päriselt ei loobuta, aga rentimise asemel loodetakse, et ehk saab mõni koostööpartner ajutiselt niisamagi mõne seadmega toetada.

Mauer ei teinud saladust, et rendihind tuleb suhteliselt soolane, sest ainus pakkuja oli jõupositsioonil. «Kui on üks pakkuja, siis on ta alati jõupositsioonil, eriti kui meil on veel kiire ka,» selgitas ta. Rendileping sõlmitakse neljaks kuuks ning kahe köögi rent on kokku umbes10 000 eurot kuus. «Need ei pea olema uued seadmed. Jutt käib köögimööblist, ahjudest, pliitidest, töölaudadest ehk sellest, mis on toidutegemiseks vahetult vajalik,» ütles Mauer.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto