ERM saab köögid soolase renditasuga

1 min lugemist
TRT02: ERM ALUSTAS KOLIMIST UUDE MAJJA : TARTU, EESTI, 05MAR16 - ERM alustas t FOTO: KRISTJAN TEEDEMA/PM/SCANPIX BALTICS

Oktoobris avatava Eesti Rahva Muuseumi (ERM) köökide rendilepingu sai iroonilisel kombel ainsa pakkujana seesama firma Metos, kelle kaebus rahandusministeeriumile viis ostuhanke tulemuste tühistamiseni. Riigi Kinnisvara (RKAS) esindaja kinnitusel on hind soolane.

Tellijale Tellijale

RKASi ERMi projektidirektori Peeter Maueri sõnul oli rendihange jagatud neljaks: eraldi kohviku ja restorani köögi sisustus ning lisaks mõlema baari sisustus. Lõppkokkuvõttes loobuti pakkumistest, mille Metos oli teinud baaridele, sest need olid Maueri hinnangul liiga kulukad. «Hind ületas meie võimalused,» tunnistas ta. «Otsime muuseumiga koostöös praegu teisi lahendusi.» Baar tähendab baariletti, kohvimasinat ja muud säärast ning asub restorani ja kohviku juures. Mauer lisas, et baaridest siiski päriselt ei loobuta, aga rentimise asemel loodetakse, et ehk saab mõni koostööpartner ajutiselt niisamagi mõne seadmega toetada.

Mauer ei teinud saladust, et rendihind tuleb suhteliselt soolane, sest ainus pakkuja oli jõupositsioonil. «Kui on üks pakkuja, siis on ta alati jõupositsioonil, eriti kui meil on veel kiire ka,» selgitas ta. Rendileping sõlmitakse neljaks kuuks ning kahe köögi rent on kokku umbes10 000 eurot kuus. «Need ei pea olema uued seadmed. Jutt käib köögimööblist, ahjudest, pliitidest, töölaudadest ehk sellest, mis on toidutegemiseks vahetult vajalik,» ütles Mauer.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto