Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei liider Nigel Farage oma vastse mantlipärija Diane Jamesiga. Farage suutis aastatel 2003-2013 tänu euroimmigratsioonile oma populaarsust tõsta tuhandeid kordi. FOTO: SCANPIX

Üheksast suurest briti lehest kuus toetas referendumi eel EList lahkumist ning diskussioonis domineerisid selgelt poliitikud, mitte eksperdid, selgus eile Londonis tutvustatud raportist «Ühendkuningriigi ELi referendumi pressikajastus».

Tellijale Tellijale

Kampaania ajal neis lehtedes ilmunud 3403 referendumiteemalise artikli analüüsi tegid David A. L Levy, Billur Aslan ja Diego Bironzo Oxfordi ülikooli Reutersi ajakirjandusuuringute keskusest. Nende hinnangul said lugejad lahkumismeelse sõnumi 41 ja ELi jäämist toetava seisukoha 27 protsendist artiklitest.

Raportis nenditakse, et kõik konservatiivsed lehed peale Timesi soovitasid inimestel hääletada ELi vastu. Timesi teise paradoksina aga selgub, et kuigi vahetult enne valimisi jõudis selle toimetus järeldusele, et ELi liikmeks jääda on hea, ja ütles seda ka lugejaile, pooldas ühenduses jätkamist vaid 22 protsenti varem ilmunud lugudest, 36 aga toetas lahkumist.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto