Sisukord
Eesti
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset

5 min lugemist
Katke turvakaamera salvestisest: Karen Drambjan 2011. aastal kaitseministeeriumis, kus ta hakkas tulistama FOTO: «Reporter» / Kanal 2

Riigiametid, Eesti Rahva Muuseum, aga ka mõned sillad, serveriruumid ja haiglate varugeneraatorid on vaid mõned paljudest rajatistest, mis hakkavad peagi kuuluma uude, riigikaitseliselt oluliste objektide nimistusse. Neile muutub kohustuslikuks tõhustada oma katset võimaliku rünnaku eest.

Tellijale Tellijale

Plaan, mida siseministeerium praegu ellu viib, tähendab Eesti infrastruktuuri kaitsmise reformi. Nii üllatav kui see ka pole, on enda turvalisuse tagamine senised 25 iseseisvusaastat olnud piltlikult öeldes iga riigiasutuse siseasi. Investeeringuid – nagu perimeetri väljaehitamine, kiletatud aknad ja turvauksed – tehti vaid juhul, kui jätkus tahet ja eelarves raha.

Kui valitsus homme vastava määruse kinnitab, kaob selline korratus ajalukku. Senine suure rünnakuriskiga objektide nimekiri – kuhu siiani kuulus vaid kitsas ring julgeolekuasutusi ja kriitiline osa infrastruktuurist – asendatakse uue nimistuga. See aga hakkab hõlmama märksa laiemat objektide spektrit, alates Stenbocki majast ja lõpetades verekeskusega.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto