Sisukord
Tartu
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meedikud pakkusid streigil õunu

2 min lugemist
Arst Jaan Sütt (seisab kõrgemal): «Austatud poliitikud! Kogu tervishoiuvaldkond on arvamusel, et rahastamist on vaja suurendada. Võtke meid kuulda!» FOTO: Sille Annuk

Pärast tervishoiutöötajate hoiatusstreiki kõlab teretuse asemel «Tervist!» või head aega asemel «Ole terve!» palju tähenduslikumalt kui seni.

On ilmselge, et kui inimesel ei ole tervist, siis ei ole tal tuhkagi. Tervist on tarvis iga päev – nüüd ja tulevikus.

Millest tervis kallim on, seda pole samuti keeruline välja mõelda, sest selleteemalisi plakateid postitati viimasel nädalal sotsiaalmeediasse ridamisi igast Eesti nurgast.

Tähenduslik oli ka see, et arstid, õed ja ämmaemandad ning arstiteaduse üliõpilased moodustasid eile Tartu ülikooli kliinikumi uste taha inimseinalise koridori, öeldes, et kui kõik vanaviisi jätkub, siis midagi muud peale heade soovide ja kastitäie õunte neil patsientidele pakkuda ei ole.

Nii mõnegi siseneja, kes sel tunnil arsti juurde oma murega teel oli, ehmatas kahelt poolt hõigatud «Olge terved!» peale ära.

Mõni teine tulija soovis aga meedikutele ise tervist vastu ning üksteise mõistmisest tõusis tuju mõlemal poolel.

Tartu arst Jaan Sütt märkis etteloetud avalduses, et ravijärjekordades ootab praegu üle

180 000 inimese, kuna haigekassa eelarve on teadlikult tehtud tegelikust ravivajadusest väiksem.

«Seetõttu on haiglates ravitud rohkem patsiente, kui plaan ette nägi. Ükski heategu ei jää aga karistuseta – haiglatelt tahetakse nõuda viimase kvartaliga kogu haigekassa ülekulu tasategemist nii, et töö maht ei vähene, aga selle eest makstakse vähem,» kõneles Sütt.

Eilse tööpäeva lõpul arvas Jaan Sütt, et ettevõtmine läks korda ja lõppes kõigile hästi. Streigist osavõtjaid, kes oma allkirjaga kohalolekut tõendasid, oli üle 500 ning päeva jooksul koguti haigla pealt toetusallkirju veel 600.

«Kliinikumi aatriumis astusid ka patsiendid meie juurde, et end toetajana kirja panna,» ütles Sütt.

Kella 16.30 paiku operatsiooniplokk veel töötas ning Sütt uskus, et streigi tõttu ärajäänud lõikused jõutakse veel samal päeval kõik ära teha. Mis eriarsti vastuvõttudesse puutus, siis nende kohta ta kommentaare jagada ei osanud.

Jaan Sütt ise veetis streigieelse ööpäeva reanimobiilil anestesioloogina valves olles. Pärast streiki oli ta koolitusel ning intervjuu andmise ajaks oli üleval olnud 32 tundi järjest.

Seotud lood
    20.09.2016 22.09.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto