Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
21.09.2016
Eesti Kaljurannal poolte sotsidest valijameeste toetus Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Verega kaetud mõrvapaik viitab võitlusele (1) Dilbert Patsiendid toetasid arstide streiki Uuel juhil peab olema autoriteeti välismaal (2) ERM saab köögid soolase renditasuga Vene noored nõuavad tõendeid 5. kolonni kohta (2) Riik tõhustab sadade objektide terrorikaitset (7) Majandus Kui kopeerimine ei ole loojale enam kompliment (1) Majanduse lühiuudised Autoriõigus jääb autorile elu lõpuni Välismaa Emakas üürile ehk Kuidas India vaesed raha teenivad USA ja Süüria on vaikides nihkunud ühele poolele Vastse analüüsi järgi seisis Briti meedia kindlalt Brexiti taga USA plahvatuste arvataval pommimehel on kirju minevik ja keerulised peresuhted Välismaa lühiuudised 1970ndaist vindunud vimm Arvamus Maive Rute: tark mees riigikogu taskus Aarne Seppel: Eesti otsib... presidenti (2) Mart Raudsaar: kas ahnus viib olümpia eetrist? Juhtkiri: olgem avatud, aga mitte kaitsetud Postimees 1937. aastal: 183 surmaotsust Nõukogude maal Tiit Riismaa: ei taha partei kandidaati, ei taha elukutselist käsutäitjat (7) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuri lühiuudised Kultuuri mõte. Uut reaalsust otsimas Sport Spordi lühiuudised Vormelijumal sunnitakse lahkuma Mitte enda ja riigi, vaid Euroopa hoki eest Sport kolib Aasiasse ja Katari ehk Euroopas enam tippvõistlusi ei näe Tarbija Usin perearstiabi suurendab arstide töökoormust (3) Tartu Meedikud pakkusid streigil õunu Autovaba linn: kas üllas unistus või üksnes sõnakõlks? (2) Tartu soovib tänavatele tulevikus ka elektribusse ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest (1) Tartus valmib kevadeks veel üks külmajaam Maalid valmisid täiuseigatsuses Meelelahutus Koomiks Sudoku

ERMi avapeo rohkem kui 2000 külalist saavad osa suurejoonelisest etendusest

3 min lugemist
Juba nädala jagu on ERMi uues peamajas tehtud avaõhtul etenduva lavastuse proove. Gerda Kordemetsa käe all lavale jõudvas loos astuvad teiste hulgas üles näitlejad Margus Prangel ja Helgi Sallo. FOTO: Sille Annuk

Eesti Rahva Muuseumi direktori Tõnis Lukase sõnul pole muuseum kõigilt kutsututelt veel vastust saanud ning seetõttu ei osanud ta öelda külaliste täpset arvu, kuid koos muusemi enda töötajatega peaks ajaloolisest sündmusest osa võtma umbes 2300 inimest.   

Tellijale Tellijale

«Oleme külalisi teavitanud kahes ringis. Esimene oli juba juunis. Teine, kus oli ka viide programmile, toimus augustis. Aga eks kutseid on läinud välja ka veel septembris, sest koostööpartnereid on juurde tulnud,» rääkis Lukas.

Muuseumi soov on Lukase sõnul see, et kõik need, kes on näituste tegemisele õla alla pannud, oleksid kutsutud. Väga palju on kutsutute hulgas ka teiste muuseumide töötajaid Eestist ja välismaalt.

20.09.2016 22.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto