Sisukord
Arvamus
Postimees
22.09.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Kaljuranna isa oli sõjakangelane (71) Eestlased leidsid varaste rändurite geene Vanahärra loovutas ajaloolised negatiivid lennujaamale Maakeelne väitekiri on haruldus Keila kirik sai uue tornikella Paide kasvataja teipis autistlikul lapsel suu kinni (1) Keila kooli õpetajatel jäi muist palka saamata Kriis haigekassas: Ossinovski on jäänud alasi ja haamri vahel (2) Eesti lühiuudised ERSO ja Postimees allkirjastasid koostööleppe Postimehe erisaade: panime presidendiks pürgijad lõpusirgel proovile (3) Majandus Ansip pidi Junckerile alla vanduma (1) Eesti Energia kulutab Utah’s ligi miljon eurot aastas (7) Majanduse lühiuudised Palgakasvu tempo hakkab järele andma Välismaa Venemaa kinniste linnade asukad tunnevad uhkust (4) Välismaa lühiuudised Norra poisid naistega koos aja teenimises probleemi ei näe (1) Vene poliitika avangardistist hall kardinal Norra esitab väljakutse iganenud arusaamale armeest Arvamus Jüri Allik: doktoriõpe vajab raha, mitte reformi (2) Hardo Pajula: kiiremini, kõrgemale, solvunumalt! (26) Risto Berendson:Kohtumine allilmaga Lugeja kiri: keda valida presidendiks? Juhtkiri: kui ingliskeelne peaks olema rahvusülikool? (1) Välisekspert: eestlased rahastavad meditsiini arukalt ja efektiivselt (4) Postimees 1925. aastal: uhked sõjaväemanöövrid Päeva karikatuur: inglise keeles, Kalevipoeg, inglise keeles! Kultuur Kino-Snowdenit tasub vaadata ka sümpaatiata #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Sport Olümpiaülekannete saatus püsib lahtine USA lootused kustusid Spordi lühiuudised Klavanilt tugev avaldus põhikoosseisu koha tagasi võitmiseks Tantsud alaliitude presidenditoolide ümber Ujumiskoondise peatreeneriks kandideerib neli huvilist (1) Miks avastavad täiskasvanud eestlased enda jaoks järsku spordi? Tallinn Keila kirik sai uue tornikella Tarbija Eramaja korstna saab inimene ise puhtaks teha Naine korstna otsas, kodu puhas? Läänemaal kasvatatakse edukalt arbuuse Sügis sobib hästi istutamiseks AK #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Tartu Kiirus suurimal maanteel tõuseb, aga nelja raja asemel tuleb kolm (11) Kas kehaline kasvatus tõmbab spordi juurde või hoopis peletab? (1) Autovaba päeva tegelikkus: parkimiskohti ei jätkunud Tartu rattamaratonil jäi võidutüdruk karikata Särasilmne õpetaja paneb lapsed rõõmuga liikuma Volikogu arutab erakorraliselt eksvangide keskuse rajamist Universumi vanim tudeng armastab lauluisa Kreutzwaldi ja nurrumasin Jellit (1) Priit Pullerits: kimbutagem autojuhte! (3) Tartu olgu suurem! Aga kuidas seda teha? (1) Piirissaare põlenud palveraamatud ärkavad tasapisi uuele elule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: uhked sõjaväemanöövrid

1 min lugemist
Kindralmajor Ernst Põdder FOTO: Kaitseliit/Wikimedia Commons

Eile lõppesid Otepää manöövrid. Nende lõpufinaaliks oli sõjavägede ülevaatus manöövritel olevatest vägedest. See on esimene suur ülevaatus meie sõjaväest, mis pealtvaatajasse sügava, mõjurikka mulje jättis. Ei ole kunagi näinud kodumaa poegi nii suurel arvul korraldatud ridades üheskoos.

Nii külalised, võõrad kui ka pealtvaatajatena rohkelt kokku kogunud ümbruskonna elanikud said suure vaatepildi osaliseks, mis nii kergelt silmist ei kao. Palupera suurtel väljadel oli ülevaatuseks korraldatud 5 1/2 tuhat sõjameest.

Et kõiki neid selgesti näha, oli riigivanema ja võõraste tarvis väljale ehitatud tribüün. Sõjaväe osad hakkavad üksikult tribüüni eest oma juhtidega ja täies sõjavarustuses mööda minema. Huvitav oli see pilt.

Vaatamata selle peale, et vägede möödaminek kestis kl. 4.35 m. kuni kl 5.47 min., ei saanud pealtvaatajad omi silmi mujal, kui mööda marssivate, ratsutajate ja sõitjate ridade peal hoida. See kütkestas täiesti. Õhus keerlevad lennumasinad tegid surma sõlme.

Esimesena sammuvad teise diviisi väeosad kindral Põdder'iga eesotsas. Mehed on täiesti värsked ja nobedad. Read hästi korraldatud, kui mõnel paraadil mingisuguse tähtpäeva puhul. Habemed aga annavad ära, mis kasvanud ligi 1 1/2 nädalise reisi ja töö järele. 22.09.1925

Seotud lood
21.09.2016 23.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto