Sisukord
Sport
Postimees
22.09.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Kaljuranna isa oli sõjakangelane (71) Eestlased leidsid varaste rändurite geene Vanahärra loovutas ajaloolised negatiivid lennujaamale Maakeelne väitekiri on haruldus Keila kirik sai uue tornikella Paide kasvataja teipis autistlikul lapsel suu kinni (1) Keila kooli õpetajatel jäi muist palka saamata Kriis haigekassas: Ossinovski on jäänud alasi ja haamri vahel (2) Eesti lühiuudised ERSO ja Postimees allkirjastasid koostööleppe Postimehe erisaade: panime presidendiks pürgijad lõpusirgel proovile (3) Majandus Ansip pidi Junckerile alla vanduma (1) Eesti Energia kulutab Utah’s ligi miljon eurot aastas (7) Majanduse lühiuudised Palgakasvu tempo hakkab järele andma Välismaa Venemaa kinniste linnade asukad tunnevad uhkust (4) Välismaa lühiuudised Norra poisid naistega koos aja teenimises probleemi ei näe (1) Vene poliitika avangardistist hall kardinal Norra esitab väljakutse iganenud arusaamale armeest Arvamus Jüri Allik: doktoriõpe vajab raha, mitte reformi (2) Hardo Pajula: kiiremini, kõrgemale, solvunumalt! (26) Risto Berendson:Kohtumine allilmaga Lugeja kiri: keda valida presidendiks? Juhtkiri: kui ingliskeelne peaks olema rahvusülikool? (1) Välisekspert: eestlased rahastavad meditsiini arukalt ja efektiivselt (4) Postimees 1925. aastal: uhked sõjaväemanöövrid Päeva karikatuur: inglise keeles, Kalevipoeg, inglise keeles! Kultuur Kino-Snowdenit tasub vaadata ka sümpaatiata #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Sport Olümpiaülekannete saatus püsib lahtine USA lootused kustusid Spordi lühiuudised Klavanilt tugev avaldus põhikoosseisu koha tagasi võitmiseks Tantsud alaliitude presidenditoolide ümber Ujumiskoondise peatreeneriks kandideerib neli huvilist (1) Miks avastavad täiskasvanud eestlased enda jaoks järsku spordi? Tallinn Keila kirik sai uue tornikella Tarbija Eramaja korstna saab inimene ise puhtaks teha Naine korstna otsas, kodu puhas? Läänemaal kasvatatakse edukalt arbuuse Sügis sobib hästi istutamiseks AK #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Tartu Kiirus suurimal maanteel tõuseb, aga nelja raja asemel tuleb kolm (11) Kas kehaline kasvatus tõmbab spordi juurde või hoopis peletab? (1) Autovaba päeva tegelikkus: parkimiskohti ei jätkunud Tartu rattamaratonil jäi võidutüdruk karikata Särasilmne õpetaja paneb lapsed rõõmuga liikuma Volikogu arutab erakorraliselt eksvangide keskuse rajamist Universumi vanim tudeng armastab lauluisa Kreutzwaldi ja nurrumasin Jellit (1) Priit Pullerits: kimbutagem autojuhte! (3) Tartu olgu suurem! Aga kuidas seda teha? (1) Piirissaare põlenud palveraamatud ärkavad tasapisi uuele elule Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Miks avastavad täiskasvanud eestlased enda jaoks järsku spordi?

4 min lugemist
Spordisõbrad kilomeetrid läbimas Tallinna maratonil. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti laste vähesest liikumisest ja spordiga tegelemisest on räägitud juba aastaid. Nii on noormehed kaitseväkke astudes füüsiliselt nõrgad, samamoodi jätkates kasvab peale aina vähem sporditippe jne. Kõige selle kõrval on Eestis sagenemas nähtus, kus juba täisealised ja varem spordiga minimaalselt kokku puutunud inimesed ostavad endale poest piltlikult öeldes kõige kallima jalgratta ja asuvad trenni vihtuma.

Tellijale

Rahva liikuma saamine on tänapäeva maailma aina olulisem ja ka Eestis pööratakse sellele samuti varasemast rohkem tähelepanu. Alles pühapäeval pandi punkt üle-eestilisele spordinädalale, kus toimus kokku üle 750 sündmuse ning kirja läks ligi 200 000 osavõtukorda.

Numbriliselt liiguvadki täiskasvanud Eesti elanikud aina enam. See kõik toob välja aga kitsaskohti, mis vajavad parandamist. Kui inimesel on omal ajal jäänud omandamata näiteks elementaarne jooksuoskus, siis ei tasu 40-aastasena kohe maratoni starti tormata. Kahjuks tehakse aga sedagi.

Spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu näeb sellise teguviisi juures kõige suuremat ohtu tervisele. «Tihtipeale ei teata enda tervislikku seisundit ja enne maratoni starti asumist seda ka ei uurita,» tõi ta välja ühe tõsise murekoha. «On palju neid, kes on sõlminud naabrimehega kihlveo ja tahavad seejärel Tartu maratoni nui neljaks läbida. Tegelikult on sellest probleemist palju räägitud ja inimeste teadlikkus võiks olla parem. Tihtipeale hakatakse trenni tegema suurte koormustega, millega ei suudeta harjuda. Sellisel juhul riskitakse ületreeninguga ja see võib halvasti mõjuda juba südamele.»

Spordiaktivist ja spordiklubi Korrus3 juhataja Martin Plaser tunnistas, et niisuguseid kurbi näiteid tuleb igal aastal aina rohkem ette. «Seesuguseid kogemusi on mul aina enam. Sellisel juhul tahetakse korraga justkui kogu nooruses ja lapsepõlves tegemata jäänut tagasi teha. Mina pean olema see loll, kes siis suures tuhinas inimesi tagasi hoiab,» tunnistas Plaser.

21.09.2016 23.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto