Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
22.09.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Tagakülg Dilbert Kaljuranna isa oli sõjakangelane (71) Eestlased leidsid varaste rändurite geene Vanahärra loovutas ajaloolised negatiivid lennujaamale Maakeelne väitekiri on haruldus Keila kirik sai uue tornikella Paide kasvataja teipis autistlikul lapsel suu kinni (1) Keila kooli õpetajatel jäi muist palka saamata Kriis haigekassas: Ossinovski on jäänud alasi ja haamri vahel (2) Eesti lühiuudised ERSO ja Postimees allkirjastasid koostööleppe Majandus Ansip pidi Junckerile alla vanduma (1) Eesti Energia kulutab Utah’s ligi miljon eurot aastas (7) Majanduse lühiuudised Palgakasvu tempo hakkab järele andma Välismaa Venemaa kinniste linnade asukad tunnevad uhkust (4) Välismaa lühiuudised Norra poisid naistega koos aja teenimises probleemi ei näe (1) Vene poliitika avangardistist hall kardinal Norra esitab väljakutse iganenud arusaamale armeest Arvamus Jüri Allik: doktoriõpe vajab raha, mitte reformi (2) Hardo Pajula: kiiremini, kõrgemale, solvunumalt! (26) Risto Berendson:Kohtumine allilmaga Lugeja kiri: keda valida presidendiks? Juhtkiri: kui ingliskeelne peaks olema rahvusülikool? (1) Välisekspert: eestlased rahastavad meditsiini arukalt ja efektiivselt (4) Postimees 1925. aastal: uhked sõjaväemanöövrid Päeva karikatuur: inglise keeles, Kalevipoeg, inglise keeles! Kultuur Kino-Snowdenit tasub vaadata ka sümpaatiata #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Sport Olümpiaülekannete saatus püsib lahtine USA lootused kustusid Spordi lühiuudised Klavanilt tugev avaldus põhikoosseisu koha tagasi võitmiseks Tantsud alaliitude presidenditoolide ümber Ujumiskoondise peatreeneriks kandideerib neli huvilist (1) Miks avastavad täiskasvanud eestlased enda jaoks järsku spordi? Tallinn Keila kirik sai uue tornikella Tarbija Eramaja korstna saab inimene ise puhtaks teha Naine korstna otsas, kodu puhas? Läänemaal kasvatatakse edukalt arbuuse Sügis sobib hästi istutamiseks AK #Brangelina lahutus – vaade läbi lukusilma Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kas kehaline kasvatus tõmbab spordi juurde või hoopis peletab?

5 min lugemist
Kehalise kasvatuse tunni rolli liikumisharrastuse kujunemisel ei tohi alahinnata. Sellest tunnist saadud ebameeldivad mälestused võivad võtta pikaks ajaks sportimisisu, samas kui hästi üles ehitatud tunniga saab lapsed oskuslikult liikuma suunata. Pildil Variku kooli kuuenda klassi tüdrukud. FOTO: Sille Annuk

Kui praegused lapsevanemad võivad rääkida hirmujutte oma kooliaja kehalise kasvatuse tundidest, siis oma lapsi kooli saates loodavad nad, et ajad on muutunud ja ehk sellega ka kehalise kasvatuse põhimõtted.

Tellijale

Postimehega rääkis aga ühe Tartu kooli lapsevanem, kel on enda kooliajast vaid toredad mälestused – tal oli suurepärane õpetaja ja kehalise tunnis oli mõnus, sai pea selgeks. Seetõttu oli üllatus suur, kui ta poeg, kes on kehaliselt aktiivne ja käib sõpradega rõõmuga jalgpalli mängimas, hakkas aina otsima võimalusi kehalise tundidest ja suisa koolis käimisest pääseda.

Alles hiljuti leidis naine e-koolist sissekande, et laps on saanud uuel õppeaastal kehalise kasvatuse esimeseks hindeks kahe ning selle juures oli märge «mitterahuldav».  Laps ise ei teadnud midagi sellest, et õpetaja oli tema 60 meetri jooksu tulemuse, mis jäi kevadisele sooritusele kahe sekundiga alla, mitterahuldavaks hinnanud. «Kui ta seda kodus kuulis, ütles, et ei lähe enam kunagi sinna tundi,» rääkis ema.

21.09.2016 23.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto