Sisukord
Ilu & mood
Postimees
24.09.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Kapo kahtlustab kapo komisjoni esimehe naist kuriteos (5) Jaan Männik pettus IRLis ja astus parteist välja (7) Tagakülg Ninasarvikute pidupäev Dilbert Gustav Tuki kord Absurdist, pirukatest ja haldusreformist – presidendid maitsesid elu (1) Majandus Uus aasta toob kõigi aegade kõrgeimad kaitsekulud (1) Eestlanna õpetab Kamerunis naisi raha tegema (1) Välismaa Elu Tiibetis ehk usuvabadus Hiina eripäradega Ameerika ei leia lahtisele haavale ravi Välismaa lühiuudised Lõhenenud leiboristid valivad juhti Arvamus Arvamusliider Madis-Ulf Regi: minu päevik 2016 Postimees 1928. aastal: hävitage põldnälkjas! Hea valimiskogu liige! (2) Lauri Hussar: valijamees, välista halvim Viimne jünger Hurraa, Brad on vaba! Evelin Ilves: õnnelik president (8) Gustav Tuki kord Juhtkiri: «vandenõude ohvrid» närivad vabadust (1) Päeva karikatuur: lühhikene öppetus valijameestele (1) Maire Raadik: kommunikeerimise kunst Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: priiuse kuulutus Nädala album. Pole pohlad Aja auk. Charles Barkley Godzilla vastu ja tossud Gustav Tuki kord Seni tundmatu, keeruline ja ilus organism Arhitekti elu – inimene, kes elab tulevikus ega kanna alati musta (1) Sport Spordi lühiuudised Miski ei klapi, aga keegi ei tea, mis ja miks Sokk: meistriliigas peaks olema välismaalaste piirang (1) Mäng, mida ootavad kõik AK Cervus poeticus «Tartust Pariisi ja tagasi». Poolelijäänud vestlus Indrek Hirvega Urve Eslas: Mis teeb hea detektiivi? Aga hea ajakirjaniku? (1) Nädala album. Pole pohlad Valimiskogu valis Lennart Meri FROM SIGULDA WITH KEPP Aja auk. Charles Barkley Godzilla vastu ja tossud Valijamehe märkmed KODULIIGA VAJAB RAVIKANEPIT David Vseviov: meie, nemad ja katastroofid (4) Seni tundmatu, keeruline ja ilus organism Arhitekti elu – inimene, kes elab tulevikus ega kanna alati musta (1) Arter Internet topib nina meie asjadesse (1) «Jaak oleks olnud hea mafiooso!» Viis päeva elu püstloodis Rain Tolk: praegusel ajal pole enam piinlik loll olla (3) Suur ja graatsiline kassisiksus Anni ja sügisannid Kuuba murdub Grafitist inspireeritud mood Naine, kes muudab võõrad omadeks (1) Mitte ainult hinkaalide maja Tahan lennata, ja eriti kõrgelt! Meelelahutus Koomiks

Grafitist inspireeritud mood

2 min lugemist
Grafitiingel ja tõupuhas tänavapoiss? Tegelikult tegusad kaunitarid Kristina Ljadov ja Kristel Kurvits. FOTO: Sander Ilvest

Kas mood on edev ja ebamugav nähtus, mis kuulub catwalk’ile? Tühjagi – unistuse kastmes on tavaks üksnes moodi esitleda, kantakse teda aga igal viisil ja igal pool. Just selle lihtsa tõe tabamine andis moelooja Marilin Sikkalile idee panna oma looming tavaliste inimeste selga ning saata nad moelava asemele patseerima Kultuurikilomeetrile. Mine tea, võib-olla edaspidi saabki sellest moekilomeeter, kus oma kenamate kehakatetega kekkamas käia.

Kirev seltskond eri kasvus, kaalus ja eas naisi suundumas Moekilomeetrile. FOTO: Sander Ilvest
Koos Marilin Sikkali endaga marssisid kaasa kunstniku neli kaunist tütart. Pildil Nata Linda (8). FOTO: Sander Ilvest
Lustakas tähetüdruku kombinesoonis tunneb end äraütlemata mugavalt Heleken Lubi. FOTO: Sander Ilvest
Tutikat Urban Nature’i kollektsiooni kannavad Kertu Jukkum ja Anni Rahula. FOTO: Sander Ilvest
Maani teksakleidis särab ürituste­korraldaja Heili Teder. FOTO: Sander Ilvest
Romantiliselt roosat kootud kostüümi saab kanda vaid väga heas vormis kaunitar. Selline, nagu sädelev telereporter Eda-Liis Kann. FOTO: Sander Ilvest

Marilin Sikkali uusim kollektsioon Urban Nature on inspireeritud grafitikunstist, teda paelub see toores ja taltsutamatu loovus, mis linna, looduse ja ripakil energia kohtumisest sünnib. Kultuurikilomeetrit ääristavad pikad ja kirevad grafitiseinad moodustasid moele ideaalselt toetava tausta.

Aga ega moodi ei pea tänapäeval enam kitsalt hooajalise nähtusena vaatama! Tunnistagem, et tegelikult kanname südamerahus eelmise hooaja kleiti, mõne aasta tagust mantlit, kombineerides neid uute leidudega… Nii otsustas moelooja Sikkalgi lubada ilma suurema pühitsemiseta käsikäes ja läbisegi kõndima ka oma varasema loomingu. Mõni osaleja tuli kohale aastaid tagasi soetatud lemmikkleidis, teised proovisid selga uuemaid asju. Kui tavaliselt näeb moelaval piinlikult paika timmitud ühtseid harmoonilisi tervikuid, siis seekordne moeetendus oli mosaiiki meenutavalt mitmekesine ja lõbus.

Ringi kõndimas nägi uljaste spray-tekstide ja mustritega mugavaid avaraid kleite ja tuunikaid, ülinaiselikke kootud jakikesi ja seelikuid, voogavaid siidkleite, litrisära, teksakangast töist glamuuri ning legendaarseks hitiks saanud sukk-kleite. Oma mängulisemat poolt näitas disainer täiskasvanud naistele kavandatud lustlike mustriliste kombinesoonidega. Sellised sipukaid meenutavad türbid kisuks igal kandjal küll hetkega suu naerule ning võtaks keha pehmelt ja mugavalt kaissu. Eri moeasju sidus leidlikkus ja pretensioonitus – sellistele rõivastele on väga lihtne tavaelus rakendust leida!

«Mood kuulubki ju pärisellu, mitte üksnes moelavale,» põhjendab Marilin Sikkal oma ideed. «Olen kindlalt seda usku, et iga päev peab ilus olema. Ja igal pool – ka siis, kui lähed välja jalutama nagu meie siin. Oleks ju väga kurb ennast üksnes mõneks tähtpäevaks lille lüüa.»

Modellidena kõndis Kultuurikilomeetril terve rivi eri vanuses värvikaid naisi, mõned neist päris tillukesed. Marilini enda neli tütart olid kõik rõõmsalt esireas, samuti moekunstniku loomingu austajaid igas kasvus, kaalus ja vanuses. Kõik loomulikult kaunid, sest endaga tegelenud ja heas tujus naine ongi alati kaunis.

Seotud lood
23.09.2016 26.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto