Sisukord
Arvamus
Postimees
23.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallase déjà vu 1988. aastast (12) Keskerakond ei pea Toobali tehingut siduvaks Haigekassa eelarveauk jääb lappimata Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit Tagakülg Palju õnne Riigipeaks pürgijad debateerisid vabamas õhustikus Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada Peaminister Taavi Rõivas: oleme ambitsoonikad Asendustegevused röövivad valitsuse otsustusvõime (15) Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha Majandus Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid (1) Investeerimisfirma turgutab üles kodumaist pesubrändi Majanduse lühiuudised Vabakaubanduslepe jääb tänavu ilmselt sõlmimata Välismaa Vastast ei ole: Eesti äärmuslased võitlevad varjudega (4) Välismaa lühiuudised 22.09 KOHALIK VAADE: Presidendikandidaatide väike menu peegeldab ameeriklaste väsimust Mustanahalise surm vallandas Charlotte’is viha ja kaose Kameruni linn elab Boko Harami rünnakute hirmus Arvamus Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust Kadri Liik: kuidas valida presidenti (3) Andrus Karnau: piima tõid, raha ei saanud (1) Ivar Raig: uue presidendivalimiste korra ootel Juhtkiri: Rail Balticu tegelik hind (11) Vastukaja: Hardo Pajula emotsionaalne majandusmõte (51) Päeva karikatuur: raudteed rahvas ei sega Taavi Minnik: vabaduse ränk koorem (1) Kultuur Kolm meesoost meest Luuletab, ei luura Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi Sport Kanada pani Euroopa paika, Põhja-Ameerika noortele väärt võit Randjärv lahkub, võimlemisliit otsib aktiivsemat presidenti Spordi lühiuudised Täht ja Teppan: vollekoondise lahutamatu duo Varrak sobitab kokku puslet võõrastest mängijatest Kulturistide eetikalahing (1) Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud (1) Tarbija Skrunda-1 viib ühtaegu ajas tagasi ja teise dimensiooni Stuttgart kehutab elektriautodega sõitma (1) Tartu Pätid varastasid päästjate tehnika Laulupäev heidab pilgu minevikku ja tulevikku Tähtverest kostub autouudiseid Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued Seatembud jätkuvad, maksumaksja muudkui maksab (4) Gert Kullamäe: on küsimärke ja ootusärevust Meestearst näitab oma kunstikogu mehelikumat poolt Lihtne ilus lugu paelub koomikaga Teadlaste Öö paisus ootamatult suureks Mati Upruse näitus: cherchez la femme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust

1 min lugemist
FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Raamatuaasta juhib tähelepanu sellele, et trükitoode, raamat, on suur tegur meie aadete väljakujundamisel ja teostamisel. Nagu vaimsete harrastustega teotsejal, nii ka praktiliste elusuhetega inimestel on raamat parimaid nõuandjaid.

Kuid raamatu sisulise väärtuse kõrval on suur tähtsus ka raamatu välimusel. Hea ja tarvilik raamat peab olema ka väliselt meeldiv. Selles mõttes on tähtis raamatu kasulikkuse selgitustöö kõrval üles võtta ka küsimusi, mis käsitavad raamatu välimuse loomist ja selle säilitamist.

Siinkohal tahaksime puudutada raamatu välimuse ja selle kujundamise ning säilitamise küsimust lugeja ja raamatukoguja seisukohast. Nagu teada, on raamatu välimuse kujundamine raamatu kirjutaja ja kirjastaja ülesanne. Selle üleande lahendusel puutuvad kokku trükitehnilised ja rakenduskunsti erialad ning raamatu tarvitaja tuleb ainult arvestusele mõnevõrra raamatu turustamise seisukohalt. Raamatu välimuse loomistöös on otseses mõttes lugeja sel juhul täiesti passiivne.

Kuid on ülesandeid, mille juures raamatu lugeja, raamatu omanik omandab laiad võimalused raamatukultuuri süvendamiseks ja otsustavalt kaasa räägib raamatu välise külje kujundamisel. On vägagi iseloomulik, kui suures ulatuses meie avastame raamatu omaniku kalduvusi, karakterit ja ilutunnet, kui silmitseme ta raamatu välimust! 23.09.1935

Seotud lood
    22.09.2016 24.09.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto