P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Mr J D Rockefeller ill .
Mr John D Rockefeller , the multi millionaire oil magnate , has a cold . He is 92 years of age .
28 January 1932
Mr J D Rockefeller ill . Mr John D Rockefeller , the multi millionaire oil magnate , has a cold . He is 92 years of age . 28 January 1932 Foto: Scanpix / TopFoto.co.uk

Täpselt sada aastat tagasi, 1916. aastal sai maailma esimeseks dollarimiljardäriks naftamagnaat John D. Rockefeller. Siiski oli kuni eelmise sajandi viimaste kümnenditeni iga uue miljardäri tekkimine erakordne sündmus.

Veel eelmise sajandi kaheksakümnendate aastate keskel oli miljardäre 44. Seejärel hakkas superrikaste arv pärmitainana paisuma. Ainuüksi Ameerika Ühendriikides kasvas viimasel viiel aastal miljardäride arv saja inimese võrra, 492ni. Maailmas kokku on miljardäre veidi alla kahe tuhande.

Boston Consulting Groupi andmetel oli Ühendriikides eelmisel aastal 6,8 miljonit miljonäri, mis on 41,5 protsenti enam kui 2010. aastal. Šveitsi suurpanga Credit Suisse raporti järgi on maailmas 36,1 miljonit miljonäri.

Tagasi üles