Sisukord
Eesti
Postimees
23.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallase déjà vu 1988. aastast (12) Keskerakond ei pea Toobali tehingut siduvaks Haigekassa eelarveauk jääb lappimata Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit Tagakülg Palju õnne Riigipeaks pürgijad debateerisid vabamas õhustikus Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada Peaminister Taavi Rõivas: oleme ambitsoonikad Asendustegevused röövivad valitsuse otsustusvõime (15) Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha Majandus Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid (1) Investeerimisfirma turgutab üles kodumaist pesubrändi Majanduse lühiuudised Vabakaubanduslepe jääb tänavu ilmselt sõlmimata Välismaa Vastast ei ole: Eesti äärmuslased võitlevad varjudega (4) Välismaa lühiuudised 22.09 KOHALIK VAADE: Presidendikandidaatide väike menu peegeldab ameeriklaste väsimust Mustanahalise surm vallandas Charlotte’is viha ja kaose Kameruni linn elab Boko Harami rünnakute hirmus Arvamus Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust Kadri Liik: kuidas valida presidenti (3) Andrus Karnau: piima tõid, raha ei saanud (1) Ivar Raig: uue presidendivalimiste korra ootel Juhtkiri: Rail Balticu tegelik hind (11) Vastukaja: Hardo Pajula emotsionaalne majandusmõte (51) Päeva karikatuur: raudteed rahvas ei sega Taavi Minnik: vabaduse ränk koorem (1) Kultuur Kolm meesoost meest Luuletab, ei luura Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi Sport Kanada pani Euroopa paika, Põhja-Ameerika noortele väärt võit Randjärv lahkub, võimlemisliit otsib aktiivsemat presidenti Spordi lühiuudised Täht ja Teppan: vollekoondise lahutamatu duo Varrak sobitab kokku puslet võõrastest mängijatest Kulturistide eetikalahing (1) Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud (1) Tarbija Skrunda-1 viib ühtaegu ajas tagasi ja teise dimensiooni Stuttgart kehutab elektriautodega sõitma (1) Tartu Pätid varastasid päästjate tehnika Laulupäev heidab pilgu minevikku ja tulevikku Tähtverest kostub autouudiseid Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued Seatembud jätkuvad, maksumaksja muudkui maksab (4) Gert Kullamäe: on küsimärke ja ootusärevust Meestearst näitab oma kunstikogu mehelikumat poolt Lihtne ilus lugu paelub koomikaga Teadlaste Öö paisus ootamatult suureks Mati Upruse näitus: cherchez la femme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada

2 min lugemist
01.09.2015. Tallinn. Eesti Raudtee nõukogu esimees Raivo Vare. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES FOTO: Eero Vabamaegi/

Ei saa öelda, et midagi ei tehta. Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna tuli välja pensionireformiga, mis ei ole ainult julge, vaid ka õige samm. Vaikelu pole, midagi siiski toimub, aga minu meelest toimub klassikaline asendustegevus – presidendivalimised on hõivanud kogu tähelepanu.

Tellijale Tellijale

Majandusvallas tuli uudis transiidi kadumise kohta. See ei ole uus uudis. Muutub mudel, meeldib see meile või ei meeldi. Raudtee jaoks muutub kõik totaalselt, 180 kraadi. Transiidi teema on muidugi valus. Oleme vanade edulugude kütkeis, sest olime 1990ndate lõpus ja 2000ndate esimesel poolel tõesti väga-väga edukad. See aeg sai otsa ja me ei oska esmapilgul enam kuidagi olla.

See ei tähenda, et kogu sektor ära kaob, aga ta teiseneb, mudelid teisenevad, kasumlikkus kahaneb meeletult, aga see ei tähenda lõppu. Raudtee on, jah, täiesti uues olukorras, aga sadama kohta võib öelda, et mõneti on see uues konkurentsiolukorras muutunud tugevamakski, seste meist on saanud Peterburi sadamanurga varu- või abisadam. Kui häda käes, siis oleme neile asendamatud ja lätlased meile vastu ei saa. Võime edaspidigi olla edukad niššides, kuid mitte miljonites tonnides. See tähendab seda, et peame hoidma stand-by-võimekust ehk ei pane raudteed või terminale kinni, vaid hoiame need töös ja kui vaja läheb, siis on nad kohe olemas.

22.09.2016 24.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto