Sisukord
Sport
Postimees
23.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallase déjà vu 1988. aastast (12) Keskerakond ei pea Toobali tehingut siduvaks Haigekassa eelarveauk jääb lappimata Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit Tagakülg Palju õnne Riigipeaks pürgijad debateerisid vabamas õhustikus Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada Peaminister Taavi Rõivas: oleme ambitsoonikad Asendustegevused röövivad valitsuse otsustusvõime (15) Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha Majandus Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid (1) Investeerimisfirma turgutab üles kodumaist pesubrändi Majanduse lühiuudised Vabakaubanduslepe jääb tänavu ilmselt sõlmimata Välismaa Vastast ei ole: Eesti äärmuslased võitlevad varjudega (4) Välismaa lühiuudised 22.09 KOHALIK VAADE: Presidendikandidaatide väike menu peegeldab ameeriklaste väsimust Mustanahalise surm vallandas Charlotte’is viha ja kaose Kameruni linn elab Boko Harami rünnakute hirmus Arvamus Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust Kadri Liik: kuidas valida presidenti (3) Andrus Karnau: piima tõid, raha ei saanud (1) Ivar Raig: uue presidendivalimiste korra ootel Juhtkiri: Rail Balticu tegelik hind (11) Vastukaja: Hardo Pajula emotsionaalne majandusmõte (51) Päeva karikatuur: raudteed rahvas ei sega Taavi Minnik: vabaduse ränk koorem (1) Kultuur Kolm meesoost meest Luuletab, ei luura Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi Sport Kanada pani Euroopa paika, Põhja-Ameerika noortele väärt võit Randjärv lahkub, võimlemisliit otsib aktiivsemat presidenti Spordi lühiuudised Täht ja Teppan: vollekoondise lahutamatu duo Varrak sobitab kokku puslet võõrastest mängijatest Kulturistide eetikalahing (1) Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud (1) Tarbija Skrunda-1 viib ühtaegu ajas tagasi ja teise dimensiooni Stuttgart kehutab elektriautodega sõitma (1) Tartu Pätid varastasid päästjate tehnika Laulupäev heidab pilgu minevikku ja tulevikku Tähtverest kostub autouudiseid Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued Seatembud jätkuvad, maksumaksja muudkui maksab (4) Gert Kullamäe: on küsimärke ja ootusärevust Meestearst näitab oma kunstikogu mehelikumat poolt Lihtne ilus lugu paelub koomikaga Teadlaste Öö paisus ootamatult suureks Mati Upruse näitus: cherchez la femme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud

2 min lugemist
WADA juht Sir Craig Reedie. FOTO: SCANPIX

DOPING. Teisipäeval pidas Šveitsis oma mõttekoda Maailma Antidopingu Agentuur (WADA), mis on endiselt segases seisus. Nimelt nõuab mitu teist organisatsiooni WADA laialisaatmist ja uue üksuse loomist, samas kui agentuuri president Sir Craig Reedie andis viimatisel kogunemisel mõista, et midagi sellist juhtuma ei hakka. Kuluaarides puhuvad aga ikka teised tuuled.

Tellijale Tellijale

WADA ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROKi) tüli on praeguseks tulel podisenud juba paar kuud – omavahel mindi raksu Rio olümpiamängude eel. Siis otsustas WADA, et suurest spordipeost tuleks ulatusliku dopinguskandaali tõttu eemale jätta kõik Venemaa sportlased, ROK aga ei toetanud seda otsust ja andis otsustusõiguse rahvusvahelistele alaliitudele. ROKi president Thomas Bach kritiseeris toona  WADA reageerimiskiirust ja andis mõista, et kuna dopinguküttidel olid andmed Venemaa skandaali kohta olemas juba varem, oleks ka nende otsus Rio mängude kohta pidanud saabuma varem.

Teisipäevasel kohtumisel, kus olid kohal nii ROKi kui mitme muu organisatsiooni esindajad, astus samasisulise avaldusega üles Argentina olümpiakomitee president Gerardo Werthein, kes oli WADA tegutsemise suhtes äärmiselt kriitiline. «Hoolimata  esitatud päringutest pole me endiselt saanud adekvaatset selgitust, miks ei suutnud WADA reageerida Venemaaga seotud probleemile varem, kuigi nad olid juba nii ammu kui 2010. aastast dopinguprobleemist teadlikud,» kurjustas Werthein.

22.09.2016 24.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto