K, 28.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit

Helen Mihelson
, reporter
Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone ja pressiesindaja Taavi Pukk partei peakontori ees.
Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone ja pressiesindaja Taavi Pukk partei peakontori ees. Foto: Teet Malsroos / Õhtuleht

Et selgitada välja, kui palju võiks Keskerakonnale kuuluv kinnistu väärt olla, kasutas Postimeest konsulteerinud LVM Kinnisvara nn võrdlusmeetodit. See tähendab, et registrist võeti välja erakonnale kuuluva kinnistu andmed ning võrreldi neid samal perioodil samas piirkonnas võõrandatud kinnistutega.

Ligi tuhande ruutmeetri suurusel kinnistul asub erakonna peakontor kogupindalaga 1481 ruutmeetrit. Päris sama suurt ja samas seisukorras kinnistut pole sealkandis küll sel aastal võõrandatud, kuid võrdlusmaterjali siiski leiab.

LVM Kinnisvara juhatuse liige ja enam kui 20 aastat sel alal tegutsenud Ingmar Saksing tõi välja, et käesoleval aastal on Toompeal sarnaseid hoonestatud kinnistuid võõrandatud alates 2000 eurost ruutmeetri kohta. Kuid on ka hooneid, mille ruutmeetri eest on makstud üle 7000 euro. Sellest vahemikust lähtudes pakkus ta, et kinnistu hind küündib miljonitesse eurodesse.

Märksõnad
Tagasi üles