Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha

4 min lugemist
Kodumaja trepil istuv Ellen Hunt tunneb muret, sest Rail Balticu trass on projekteeritud hoonest vaid mõnekümne meetri kaugusele. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Linnulennult vaadates jääb Pärnumaal Paikuse vallas asuvale Kurejõe kinnistule ehitatud talumaja turvalise metsatuka varju, paraku ei suuda põlispuud kaitsta siinset peret Rail Balticu kiirraudtee rööbaste eest. Raudteekoridor on planeeritud Silla küla hoonetele nii lähedale, et rongid hakkavad mööda vuhisema sadakonna meetri kauguselt ja üle Reiu jõe ehitatav viadukt varjab päikese.

Tellijale

«Nende rõõm on see, et nemad saavad raudtee, ja mina jään kodust ilma,» toetab Kurejõe maaomanik Ellen Hunt ennast kodutrepile. «Minu arvamusega raudtee asukoha kohta pole keegi arvestanud, ametnikele on ükstapuha, et kaob kaunis jõevaatega koht. Siis jookseb siin ühelt poolt raudtee ja kahelt poolt sõidutee ja mina olen nagu lõksus, ei näe naabreidki enam.»

Perenaisest kurakätt jääb põllumaa, millest on kavandatud 66 meetri laiuselt üle minema kaks rööpapaari, hüvakätt on kõrvalhoone, mis võib alles jääda. Selja taga aga on kahvatukollane uue vooderdisega elamu. See on probleemseim talukoht Pärnumaad ligemale 110 kilomeetril põhjast lõunasse poolitaval Rail Balticul.

22.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto