Sisukord
Kultuur
Tänane leht
23.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallase déjà vu 1988. aastast (12) Keskerakond ei pea Toobali tehingut siduvaks Haigekassa eelarveauk jääb lappimata Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit Tagakülg Palju õnne Riigipeaks pürgijad debateerisid vabamas õhustikus Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada Peaminister Taavi Rõivas: oleme ambitsoonikad Asendustegevused röövivad valitsuse otsustusvõime (15) Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha Majandus Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid (1) Investeerimisfirma turgutab üles kodumaist pesubrändi Majanduse lühiuudised Vabakaubanduslepe jääb tänavu ilmselt sõlmimata Välismaa Vastast ei ole: Eesti äärmuslased võitlevad varjudega (4) Välismaa lühiuudised 22.09 KOHALIK VAADE: Presidendikandidaatide väike menu peegeldab ameeriklaste väsimust Mustanahalise surm vallandas Charlotte’is viha ja kaose Kameruni linn elab Boko Harami rünnakute hirmus Arvamus Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust Kadri Liik: kuidas valida presidenti (3) Andrus Karnau: piima tõid, raha ei saanud (1) Ivar Raig: uue presidendivalimiste korra ootel Juhtkiri: Rail Balticu tegelik hind (11) Vastukaja: Hardo Pajula emotsionaalne majandusmõte (51) Päeva karikatuur: raudteed rahvas ei sega Taavi Minnik: vabaduse ränk koorem (1) Kultuur Kolm meesoost meest Luuletab, ei luura Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi Sport Kanada pani Euroopa paika, Põhja-Ameerika noortele väärt võit Randjärv lahkub, võimlemisliit otsib aktiivsemat presidenti Spordi lühiuudised Täht ja Teppan: vollekoondise lahutamatu duo Varrak sobitab kokku puslet võõrastest mängijatest Kulturistide eetikalahing (1) Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud (1) Tarbija Skrunda-1 viib ühtaegu ajas tagasi ja teise dimensiooni Stuttgart kehutab elektriautodega sõitma (1) Tartu Pätid varastasid päästjate tehnika Laulupäev heidab pilgu minevikku ja tulevikku Tähtverest kostub autouudiseid Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued Seatembud jätkuvad, maksumaksja muudkui maksab (4) Gert Kullamäe: on küsimärke ja ootusärevust Meestearst näitab oma kunstikogu mehelikumat poolt Lihtne ilus lugu paelub koomikaga Teadlaste Öö paisus ootamatult suureks Mati Upruse näitus: cherchez la femme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi

1 min lugemist
Anapa filmifestivali auhinnad. FOTO: Peeter Simm

Anapas, kus toimub SRÜ ja Balti riikide filmifestival Kinošokk, naudib hilissuve Venemaa keskklass. Ülekaalulisus. Siinsamas üle väikese vee on Krimm. «Ukropide» hirmutamiseks ja oma meeleolu tõstmiseks korraldatakse vägev sõjaväeõppus. Lennukid on sinakashallide laikudega. Üks hävitaja teeb mõned eputavad tiirud rannas lebotajate kohal. Isa näitab väikemehele: tema on meie kaitsja. Piloot paistab tõepoolest läbi kabiiniklaasi.

Tellijale Tellijale

Masinaga tehtud kohvi saab vaid tordikärusse ehitatud baarist, mis on täis kleepse lubadusega taas Berliini poole liikuda. Kohv on väga hea ja poiss nimetab end ise barristaks.

Kardan veidi Elmo Nüganeni filmi «1944» pärast, mis siin linastub, sest valitseb arusaam, et kui end juba kohale vedasid, siis ole nii lahke ja vastuta ka kõige eest. Filmi sai kohe pärast valmimist Vene torrent’ites alla tõmmata. Seal kaebles keegi, et eestlased on mõlema poole peal taiplikud ja käbedad sellid, punaarmeelased aga juhmakad.

22.09.2016 24.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto