Sisukord
Sport
Tänane leht
23.09.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kallase déjà vu 1988. aastast (12) Keskerakond ei pea Toobali tehingut siduvaks Haigekassa eelarveauk jääb lappimata Kinnistu väärtus on vähemalt kolm miljonit Tagakülg Palju õnne Riigipeaks pürgijad debateerisid vabamas õhustikus Raivo Vare: senine edulugu tuleb ümber mõtestada Peaminister Taavi Rõivas: oleme ambitsoonikad Asendustegevused röövivad valitsuse otsustusvõime (15) Tulevikuraudtee hävitab põlise talukoha Majandus Uus kiiresti kasvav klass – pentamiljonärid (1) Investeerimisfirma turgutab üles kodumaist pesubrändi Majanduse lühiuudised Vabakaubanduslepe jääb tänavu ilmselt sõlmimata Välismaa Vastast ei ole: Eesti äärmuslased võitlevad varjudega (4) Välismaa lühiuudised 22.09 KOHALIK VAADE: Presidendikandidaatide väike menu peegeldab ameeriklaste väsimust Mustanahalise surm vallandas Charlotte’is viha ja kaose Kameruni linn elab Boko Harami rünnakute hirmus Arvamus Postimees 1935. aastal: raamat räägib omanikust Kadri Liik: kuidas valida presidenti (3) Andrus Karnau: piima tõid, raha ei saanud (1) Ivar Raig: uue presidendivalimiste korra ootel Juhtkiri: Rail Balticu tegelik hind (11) Vastukaja: Hardo Pajula emotsionaalne majandusmõte (51) Päeva karikatuur: raudteed rahvas ei sega Taavi Minnik: vabaduse ränk koorem (1) Kultuur Kolm meesoost meest Luuletab, ei luura Peeter Simm käis Venemaa kuurordis ja saatis sealt telegrammi Sport Kanada pani Euroopa paika, Põhja-Ameerika noortele väärt võit Randjärv lahkub, võimlemisliit otsib aktiivsemat presidenti Spordi lühiuudised Täht ja Teppan: vollekoondise lahutamatu duo Varrak sobitab kokku puslet võõrastest mängijatest Kulturistide eetikalahing (1) Segane vesi WADA ümber selgemaks ei saanud (1) Tarbija Skrunda-1 viib ühtaegu ajas tagasi ja teise dimensiooni Stuttgart kehutab elektriautodega sõitma (1) Tartu Pätid varastasid päästjate tehnika Laulupäev heidab pilgu minevikku ja tulevikku Tähtverest kostub autouudiseid Tähtvere rahvas avab õuntest lookas õued Seatembud jätkuvad, maksumaksja muudkui maksab (4) Gert Kullamäe: on küsimärke ja ootusärevust Meestearst näitab oma kunstikogu mehelikumat poolt Lihtne ilus lugu paelub koomikaga Teadlaste Öö paisus ootamatult suureks Mati Upruse näitus: cherchez la femme Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kulturistide eetikalahing

4 min lugemist
TRT01: MAREK KALMUS : TARTU, EESTI, 14MAY01 - Kulturist Marek Kalmus Emaj FOTO: LAURI KULPSOO/PM/EMF

Tänavu möödub 15 aastat ajast, mil kulturist Marek Kalmus võeti Tartus Eesti meistrivõistlustel dopingutarvitamisega esimest korda vahele. 2009. aastal kolmandat korda dopinguga vahele jäänud ning eluaegse võistluskeelu saanud Kalmus oli valmis tuleval nädalal jälle lavale astuma. Sel korral küll showesinejana, kuid sellegipoolest lavale. Sekkus Eesti Antidoping (EAD), kes saatis nii Kalmusele kui võistluste korraldajale märgukirja, kuigi õigust neil Kalmuse esinemist keelata pole.

Tellijale Tellijale

Sündmuste jada, mis kulmineerus EAD sekkumisega, algas juba aprillis. Londonis elav eestlanna Kristel Klein soovis Eesti kulturismi- ja fitnessimaastikku värskendada. Tema nägemuse järgi on Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu (EKFL) korraldatud võistlused tihtipeale liiga kulturismikesksed ning Eesti jõusaalisõbrad vajasid midagi uut.

Klein võttis kätte ja seadis endale eesmärgiks korraldada võistlus Pure Elite Estonia. Tegemist on üritusega, kus rõhk on fitnessimodellidel ning showelementidel. Samas tuleb rõhutada, et Pure Elite’i võistlusel puudub dopingukontroll ning tegu oleks n-ö metsiku võistlusega, kus võivad osaleda ka sportlased, kes on nii EKFLi kui Rahvusvaelise Kulturismi ja Fitnessi Liidu (IFBB) silmis valemängurid. Teisisõnu ei ole Pure Elite Estonia IFBBi poolt sanktsioneeritud.

22.09.2016 24.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto