L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ninasarvikute pidupäev

Postimees
Facebook
Comments
Tallinna loomaaia ninasarvikud Kigoma ja Kibibi.
Tallinna loomaaia ninasarvikud Kigoma ja Kibibi. Foto: Signe Kalgan / Tallinna loomaaed

Homme peetakse loomaaias ninasarviku spordipäeva, tähistamaks maailma ninasarvikute päeva ja teadvustamaks tänapäeval elava viie ninasarvikuliigi püsimajäämise kriitilisust. Kõik on oodatud orienteerumismängule või ninasarvikuaediku äärde loomade söötmist uudistama.

Teada saab palju põnevat nii looduses elavatest ninasarvikutest kui ka meie loomaaia ida-aafrika teravmokk-ninasarvikute paarist Kigomast ja Kibibist (mõlemad pildil). Kuni homseni on loomaaias võimalik osa saada ka Matsalu loodusfilmide festivali põnevast programmist.

Möödunud laupäeval kaaluti ära loomaaia elevandid. Suveaja paremad liikumisvõimalused on nende maismaagigantide kaalu veidi alandanud. Nii kaalub Fien praegu 4,3, Draay 4,5 ja Carl 6,1 tonni. Pühapäeval nägi troopikamaja ekspositsiooni valgetups-marmosettide peregrupis ilmavalgust kaks pisikest poega, keda tasub nüüd pilku teritades vanaloomade turjakarvade vahelt otsida. Kahe ja poole aastasel takiinipoisil Kalifil käib hambavahetus – talitajad leidsid aedikust väljakukkunud hamba.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles