Sisukord
Arvamus
Postimees
24.09.2016
Eesti Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Kapo kahtlustab kapo komisjoni esimehe naist kuriteos (5) Jaan Männik pettus IRLis ja astus parteist välja (7) Tagakülg Ninasarvikute pidupäev Dilbert Gustav Tuki kord Absurdist, pirukatest ja haldusreformist – presidendid maitsesid elu (1) Majandus Uus aasta toob kõigi aegade kõrgeimad kaitsekulud (1) Eestlanna õpetab Kamerunis naisi raha tegema (1) Välismaa Elu Tiibetis ehk usuvabadus Hiina eripäradega Ameerika ei leia lahtisele haavale ravi Välismaa lühiuudised Lõhenenud leiboristid valivad juhti Arvamus Hea valimiskogu liige! (2) Lauri Hussar: valijamees, välista halvim Viimne jünger Hurraa, Brad on vaba! Evelin Ilves: õnnelik president (8) Gustav Tuki kord Juhtkiri: «vandenõude ohvrid» närivad vabadust (1) Päeva karikatuur: lühhikene öppetus valijameestele (1) Maire Raadik: kommunikeerimise kunst David Vseviov: meie, nemad ja katastroofid (4) Avo-Rein Tereping: Eestis liigub ringi musti elevante (7) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: priiuse kuulutus Nädala album. Pole pohlad Aja auk. Charles Barkley Godzilla vastu ja tossud Gustav Tuki kord Seni tundmatu, keeruline ja ilus organism Arhitekti elu – inimene, kes elab tulevikus ega kanna alati musta (1) Sport Spordi lühiuudised Miski ei klapi, aga keegi ei tea, mis ja miks Sokk: meistriliigas peaks olema välismaalaste piirang (1) Mäng, mida ootavad kõik AK Eesti kultuuri täheatlas: priiuse kuulutus Cervus poeticus «Tartust Pariisi ja tagasi». Poolelijäänud vestlus Indrek Hirvega Urve Eslas: Mis teeb hea detektiivi? Aga hea ajakirjaniku? (1) Nädala album. Pole pohlad Valimiskogu valis Lennart Meri FROM SIGULDA WITH KEPP Aja auk. Charles Barkley Godzilla vastu ja tossud Valijamehe märkmed KODULIIGA VAJAB RAVIKANEPIT David Vseviov: meie, nemad ja katastroofid (4) Seni tundmatu, keeruline ja ilus organism Arhitekti elu – inimene, kes elab tulevikus ega kanna alati musta (1) Täppismeditsiin ‒ inimese ravimine rätsepatööna Inflatsioon ja deflatsioon (3) Arter Kadrioru loss ootab uut presidenti Justin Petrone: kuumad pirukad Nukumaja leekides Internet topib nina meie asjadesse (1) «Jaak oleks olnud hea mafiooso!» Külaline Ameerikast (1) Rain Tolk: praegusel ajal pole enam piinlik loll olla (3) Suur ja graatsiline kassisiksus Anni ja sügisannid Kuuba murdub Grafitist inspireeritud mood Naine, kes muudab võõrad omadeks (1) Mitte ainult hinkaalide maja Tahan lennata, ja eriti kõrgelt! Koomas poisi jutustus Viis päeva elu püstloodis Stiilieksam presidendile Kergus peab tulema mängeldes Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gustav Tuki kord

1 min lugemist
Mängufilm "Luuraja ja luuletaja" esilinas 21.09.2016. Filmi režissöör Toomas Hussar FOTO: Viktor Burkivski

Taas on põhjust juttu teha Toomas Hussarist. Täpselt neli aastat tagasi saatis ta seenemetsa Aadu Kägu, kes sattus seal supi sisse, nüüd on Gustav Tuki kord suppi süüa. Nagu Gustavi nimi juba reedab, on asi sedapuhku palju tõsisem või hoopis tragikoomilisem – meie salaluurajate argipäev.

Mõistagi pole sel nädalal ekraanidele jõudnud «Luuraja ja luuletaja» traditsiooniline spioonifilm – selleks on Hussar ise liiga ebatraditsioonilise mõtlemisega, hea absurditajuga endine avangardist, kes kompas teatri piire ja mängis publiku närvidel. Avangardi aeg on nüüd läbi või puhkusele saadetud, aga ühiskondlik närv on aastatega ainult teravamaks läinud.

Ja tõesti, külmast sõjast, mis ka «Luuraja ja luuletaja» taustal kumab, räägitakse aina enam, salaluurajatel on kibedad päevad. Iseasi, kas vaataja sellest hoolib. Populistlike poliitikute üle naerda on hulga mõnusam.

Seotud lood
23.09.2016 26.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto