K, 29.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigipea otsingutes kõlab enim Jüri Luige nimi

Tuuli Koch
, Postimees
Riigipea otsingutes kõlab enim Jüri Luige nimi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 15
Jüri Luik.
Jüri Luik. Foto: Peeter Langovits

Eilse riigikogu vanematekogu kogunemise järel jätkasid kõik erakonnad omavahel suhtlust, et leida kandidaat, kes sobiks kõigile kuuele. Järeleandmisteta ei pääse selles protsessis keegi, üksjagu soove ja solvumisi tuleb alla neelata ning loobuda ka ahvatlusest saata Kadriorgu just oma erakonna hääletoru.

Sotside juht Andres Anvelt ütles, et kõik parteid peavad olema valmis kompromissiks. «Ja näib, et tahe erakondade vahel koostööd teha ja president riigikogus ära valida on olemas,» ütles Anvelt.

Võimalikest kandidaatidest ei soovi keegi rääkida, kuid väidetavalt on paberile ritta seatud paarkümmend nime, kelle seas hakatakse valikut langetama. Kõige rohkem kõlab endiselt kauaaegse suursaadiku, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktori Jüri Luige nimi, keda on presidendiks pakutud juba aastaid. Tema kahjuks räägib poliitikute omavahelistes vestlustes see, et Luik ei vasta rahva ja ühiskonna ootustele, mis viimase poolaastaga presidendi suhtes tekkinud on. Samuti tuuakse esile Euroopa Kontrollikoja liiget Kersti Kaljulaidu ja diplomaati ning Eesti alalist esindajat Euroopa Liidu juures Matti Maasikast.

Tagasi üles