Sisukord
Ilu & mood
Postimees
01.10.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg Kibibi ootab järglast Kaljulaidi ülesseadmiseks andis allkirja 90 riigikogu liiget Eesti lühiuudised Ilm mängis Leedole viimasel päeval vingerpussi Suurte ootuste president (1) Metropoliit: ühiskirik on Stefanuse unistus (4) Kornelius ei näe kokkuleppekohta (4) Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid räägib… (25) Majandus Saksamaa suurima panga jalgealune kõigub (1) Afgaan, ukrainlane ja tadžikk võitlevad Riias Eesti lipu all Välismaa Moskva ehitab Anti-Disneylandi Itaalia referendumil on Euroopale ettearvamatud tagajärjed (1) Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest Kodune surve teeb V4 trotslikuks Arvamus Postimees 1991. aastal: kinnipidamisasutustes on jälle streike oodata Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Juhtkiri: uue ajastu algus parvlaevaliikluses Marti Aavik: riigikogu! Palun tehke vorstivabrik korda (1) Päeva karikatuur Karl Martin Sinijärv: kuidas öelda? Mart Kivastiku veste: ma helistan Kerstile Suurte ootuste president (1) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: kuus Leninit EKI keelekool: loeme raha Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: esimene nooreestlane Rõlge roim provintsis! Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Õnn on otsuse küsimus Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sport Spordi lühiuudised Kolm minutit, mis lõpetasid Euroopa muinasjutu Lihtsurelike meister püüab positsiooni säilitada Õnn, tihedad sidemed ja suur tõehetk Vaimsed probleemid lõid poksimaailmas kaardid segi Naiste jalgpallile näo andnud visionäär annab teed Zelinski uuele tulemisele AK Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Kas ja kuidas töötab teadus majanduse mootorina? (1) Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Rõlge roim provintsis! Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Õnn on otsuse küsimus Korteriostjate nõudmised on läinud üle mõistuse Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Putš keskerakonnas Viimane veerg Piret Õunapuu: kuidas eestlased oma muuseumi said Ansipi juubel (2) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sir Martyn Poliakoff: roheline keemia kui tänapäeva Robin Hood Arter Kodu – kindlus või lõks? Kohvikud kutsuvad Pärnusse Peksame pakse?! (1) Ennast ei tohi ahistada! Ikka need hispaania naised Sõiduproov: Opel Mokka X ehk X-faktoriga väikemaastur Trendisoovitus: liblikad talves Eestlased tegidki supermuuseumi Hoidistajad, mitte mingid tavalised moosikeetjad Soome suursaadik – mitmendat ringi Eestis Wabrik – midagi palju enamat kui pubi Tavaline hammustustreening Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada! Multikulti teine katse (7) Egle Eller-Nabi: šokolaad ja supervorm Kaja Kallas: töö ja aeg (1) Spordihullude püha üritus võlub ka algajaid Igaühest võib saada näitleja. Vähemalt seriaalis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Trendisoovitus: liblikad talves

2 min lugemist
Disaineri lemmikkleit: imelist sätendavhalli plisseerkleiti kannab modell Mari Sotter. FOTO: Kalev Lilleorg

Sügise närtsimise ja rändlindude lahkumise nukrusega pole vaja kaasa minna. Mis siis, et mujal suiguvad sitikad talveunne  – kleitidel on just nüüd paras aeg liblikad lendama lubada!

Kõige vettpidavam moesoovitus kõlab nii: uju vastuvoolu! Ehk milleks me ometi riietume? Kas selleks, et ühtsesse trendimerre, teiste samasuguste hulka ära kaduda? Või selleks, et iseendana silma paista ja meelde jääda? Usu, teine taktika on palju tervislikum.

Talv tähendab tavaliselt stiilikeele tõsinemist ja lillede-liblikate kadumist. Kuid tavaline on igav! Teeks sel korral vastupidi? Hõljuvad, lendlevad kleidid, liblikatiivad ja lilleõied ei paneks suvel kedagi samaväärselt pead keerama, nagu need seda talvel suudavad.

Tiina by Tiina Talumees päris suvise heinamaagammaga siiski ei ehmata – liblikatiivad on murtud ja mahedas koloriidis, harmoonia loovad luksuslik lilla ja kuldooker, millele sekundeerivad suursuguses rahus sillerdav šampanjatoon, pärlhall ja sügavmust. Kes ütles, et liblikamaailmas tumedaid toone ei leidu? Maagilisi ööliblikaid on ka sügavate toonidega, lisaks on ka kõige kirkama tiiva teine pool must. Ning looduse piiridest võib loomingus alati ka rahumeeli üle astuda.

Lisaks tiivulistele ahvatlustele muutus Tiina pret-a-porter kollektsioon sel sügisel kraadi võrra luksuslikumaks. Populaarseid sihvakamaks muutvaid plisseere ja hõlmiklõikeid elavdasid küütlevad kangad, kontrastid ja pitsipaneelid. Naiselikud kleidid on kohanemise maailmameistrid, saades hakkama nii kontoris kui ka kokteilipeol. Pitspaneelidega ehitud revääridega sügismantel aga toimib ideaalse tujuparandajana ning vaktsiinina aina hallinevate ilmade ja langevate soojakraadide vastu.

Tiina by Tiina Talumees lähenes sel korral mitme pika sammu võrra sinu couture-kollektsioonile – kas inimesed eelistavad glamuuri?

Jaa, see on tõepoolest nii. Osalt Eestis hinnatakse ilu, aga usun, et inimesed lihtsalt seostavad mind disainerina naiselikkuse ja luksusega, minu nime alt tullakse otsima just piduliku puudutusega rõivaid. Ma liigun selles suunas, nagu muutuvad inimeste ootused, seetõttu on ka Tiina märgi rõivad üha eksklusiivsemad ja meie väikesi koguseid vähendame veelgi. Õhtukleitide ja kokteilikleitide kõrvale jäävad aga muidugi ka mugavad ja otstarbekad kontorikleidid ja naiselikud mantlid.

Mis on su enda lemmikasi tuliuuest kollektsioonist?

Laval üllatas mind väga positiivselt üks sädelev antratsiithall plisseeritud kleit. Eks sa oled disainerina kiindunud kõigesse, mida kavandad, kuid see nägi tõesti üle ootuste väga šikk välja!

Liblikad talvel – kust selline mõte?

Lilledest on mul kui disaineril juba küll saanud, usun, et ka paljudel naistel. Mõtlesin, mis võiks neile olla asenduseks, ja nii leidsime liblikad. Ja just talvel, mitte suvel! Kangatoonid on meil seevastu väga sügisesed. Liblikad on väga erilised olendid – graatsilised, haldjalikud ja kättesaamatud. Nagu õrn ja ilus hing.

Kas eesti naised võiksid tunda liblikatega hingesugulust?

Ma arvan, et mitte ainult meie naised, üleüldse naised! Liblikas on ju omamoodi lausa naiselikkuse prototüüp. Liblikamotiiv pole pelgalt ilus muster, see on sümbol.

Seotud lood
30.09.2016 03.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto