L, 25.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tarankovi tapmises kahtlustatakse ohvri lähikondlast

Tarankovi tapmises kahtlustatakse ohvri lähikondlast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nikolai Tarankovi matusetalitusele Lasnamäe õigeusu kirikusse plaanis möödunud neljapäeval minna ka tapmises kahtlustatav, kuid politsei nabis ta enne kinni.
Nikolai Tarankovi matusetalitusele Lasnamäe õigeusu kirikusse plaanis möödunud neljapäeval minna ka tapmises kahtlustatav, kuid politsei nabis ta enne kinni. Foto: Mihkel Maripuu

Allilmaliider Nikolai Tarankovi tappis tema lähedane tuttav, kriminaalses maailmas varasemast tuntud isik, kellel väidetavalt puhkes Tarankoviga Läänemaal kalastuskohas tüli.

Organiseeritud kurjategijate maailmas «ristiisa» rollis olnud Nikolai Tarankovi (63) surma taga ei pruugigi olla hoolikalt plaanitud palgamõrva, nagu meedia siiani arvanud on. Tapmises kahtlustatakse tema kauaaegset tuttavat, kriminaalses maailmas laialt tuntud meest, kelle ohver oma mõrvapäeval Läänemaal pahaaimamatult lähedale lasi.

Mida Tarankovile tema isiklikku kalastuskohta sõitnud tuttav «ristiisaga» arutas ja mis kuriteokohal täpselt toimus, selgitab keskkriminaalpolitsei ja riigiprokuratuuri põhjalik uurimine. Väidetavalt põhjus, miks mees sinna Tarankoviga kohtuma läks, oli aga üks Tarankovi varasem otsus, mille tõttu too tuttav kaotas palju raha ja ta ei olnud selle otsusega rahul.

Tagasi üles