Sisukord
Sõbranna
Postimees
01.10.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg Kibibi ootab järglast Kaljulaidi ülesseadmiseks andis allkirja 90 riigikogu liiget Eesti lühiuudised Ilm mängis Leedole viimasel päeval vingerpussi Suurte ootuste president (1) Metropoliit: ühiskirik on Stefanuse unistus (4) Kornelius ei näe kokkuleppekohta (4) Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid räägib… (25) Majandus Saksamaa suurima panga jalgealune kõigub (1) Afgaan, ukrainlane ja tadžikk võitlevad Riias Eesti lipu all Välismaa Moskva ehitab Anti-Disneylandi Itaalia referendumil on Euroopale ettearvamatud tagajärjed (1) Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest Kodune surve teeb V4 trotslikuks Arvamus Postimees 1991. aastal: kinnipidamisasutustes on jälle streike oodata Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Juhtkiri: uue ajastu algus parvlaevaliikluses Marti Aavik: riigikogu! Palun tehke vorstivabrik korda (1) Päeva karikatuur Karl Martin Sinijärv: kuidas öelda? Mart Kivastiku veste: ma helistan Kerstile Suurte ootuste president (1) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: kuus Leninit EKI keelekool: loeme raha Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: esimene nooreestlane Rõlge roim provintsis! Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Õnn on otsuse küsimus Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sport Spordi lühiuudised Kolm minutit, mis lõpetasid Euroopa muinasjutu Lihtsurelike meister püüab positsiooni säilitada Õnn, tihedad sidemed ja suur tõehetk Vaimsed probleemid lõid poksimaailmas kaardid segi Naiste jalgpallile näo andnud visionäär annab teed Zelinski uuele tulemisele AK Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Kas ja kuidas töötab teadus majanduse mootorina? (1) Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Rõlge roim provintsis! Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Õnn on otsuse küsimus Korteriostjate nõudmised on läinud üle mõistuse Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Putš keskerakonnas Viimane veerg Piret Õunapuu: kuidas eestlased oma muuseumi said Ansipi juubel (2) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sir Martyn Poliakoff: roheline keemia kui tänapäeva Robin Hood Arter Kodu – kindlus või lõks? Kohvikud kutsuvad Pärnusse Peksame pakse?! (1) Ennast ei tohi ahistada! Ikka need hispaania naised Sõiduproov: Opel Mokka X ehk X-faktoriga väikemaastur Trendisoovitus: liblikad talves Eestlased tegidki supermuuseumi Hoidistajad, mitte mingid tavalised moosikeetjad Soome suursaadik – mitmendat ringi Eestis Wabrik – midagi palju enamat kui pubi Tavaline hammustustreening Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada! Multikulti teine katse (7) Egle Eller-Nabi: šokolaad ja supervorm Kaja Kallas: töö ja aeg (1) Spordihullude püha üritus võlub ka algajaid Igaühest võib saada näitleja. Vähemalt seriaalis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada!

6 min lugemist
Doktor Oleg Šertšenkov oma täppistööd võimaldavate instrumentidega. FOTO: Liis Treimann

Kindlasti on paljud omaette või seltskonnas arutlenud: kuidas on võimalik, et Elton Johni, Bruce Willise, Silvio Berlusconi või ka mitme tuntud Eesti avaliku elu tegelase dramaatiliselt hõrenenud või suisa kiilas pealaele äkitselt juuksepahmakas tekib? Vastust teab Eesti ainus ja Baltimaades kõige kauem tegutsenud juuksesiirdaja Oleg Šertšenkov.

Tellijale Tellijale

Viimsi meditsiinikeskuses Pilus tegutsev Oleg Šertšenkov – põhiametilt anestesioloog – on juuste siirdamisega tegelnud juba kuusteist aastat. «See on keeruline lugu,» vastab ta küsimusele, miks on ta Eesti ainus oma ala esindaja. Nimelt kuulub juustesiirdamine plastilise kirurgia valdkonda, aga kuna «klassikalised» plastilised ja iluoperatsioonid hõlmavad suurema osa ilukirurgide tööst, ei huvita neid selline aega ja kannatust nõudev nokitsemine, nagu seda on juuste siirdamine. Kui rinnaimplantaadi paigaldamiseks kulub vaid pool tundi, siis stereomikroskoobi taga juuste ühest kohast teise tõstmiseks kulub tunde, vahel ka päevi. «See on väga peen töö,» nendib doktor Šertšenkov, kes on õnnelikuks teinud sadu inimesi, lisaks Eestile ka Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt.

Peent ala käis Šertšenkov Kreekas DHI juuksekliinikus õppimas tuntud Eesti ilukirurgi Jüri Kullamaaga – viimane sellega aga ei tegele. Miks just Kreekas? Aga sellepärast, et eriti arvukalt on juuksekliinikuid just lõuna pool. Eriti Türgis – lõunamaa meestel langevad juuksed peast tihtilugu väga varakult. Selles on «süüdi» androgeenid, millest tuntuim on testosteroon. Juuste väljalangemist mõjutab viimase muundumine dihüdrotestosterooniks, aga eks sõltu palju ka pärilikust soodumusest.

30.09.2016 03.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto